0:3 po raz trzeci! Kolejna porażka siatkarzy Jastrzębskiego Węgla

W meczu rozegranym awansem z 12. kolejki PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3. Podopieczni trenera Roberto Santilliego na początku sezonu zdecydowanie ogrywali drużyny teoretycznie słabsze, ale po raz trzeci ponieśli klęskę z ekipą z większymi aspiracjami.

W premierowej partii, po wyrównanym początku (7:7, 11:11), przewagę uzyskali jastrzębianie (13:11), jednak tylko na chwilę. Siatkarze z Olsztyna szybko przejęli inicjatywę, a po dwóch asach serwisowych Wojciecha Żalińskiego gospodarze przegrywali 13:15. Mimo zabiegów jastrzębian, goście nie oddali już przewagi do końca tej partii. W końcówce jeszcze ją powiększyli (16:20, 19:23), w dużej mierze dzięki dobrej grze w ofensywie. Piłkę setową wywalczył Mateusz Poręba atakiem ze środka (20:24), a Żaliński ustalił wynik na 21:25.

Set numer dwa długo toczył się przy przewadze jastrzębian (10:8, 14:11). W pewnym momencie odskoczyli na cztery oczka (18:14), ale ta zaliczka stopniała błyskawicznie, gdy w polu zagrywki pojawił się Jan Hadrava (18:18). Rozpoczęła się walka punkt za punkt. Gospodarze pierwsi mieli piłkę setową, gdy zablokowali atak Robberta Andringi (24:23), ale po chwili sytuacja się odwróciła. Dawid Konarski nadepnął na linię trzeciego metra, a po chwili został zablokowany. W ostatniej akcji seta Tomasz Fornal zaatakował w aut, co oznaczało porażkę jastrzębian 24:26.

Na początku trzeciej odsłony oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip. Potem jastrzębianie odskoczyli na dwa oczka (11:9), by po serii błędów w ataku przegrywać 11:14. Gdy asem serwisowym popisał się Paweł Woicki, na trybunach rozległy się gwizdy. Gospodarze stanęli w miejscu, a ich czarną serię (siedem przegranych akcji z rzędu!) przerwał dopiero serwis Woickiego w siatkę (12:16). Jastrzębianie nie rezygnowali. Po dwóch punktowych zagrywkach Grahama Vigrassa złapali punktowy kontakt (19:20), a po asie Dominika Depowskiego odrobili straty (22:22). Po ataku Hadravy goście mieli piłkę meczową (23:24), ale gospodarze wyrównali i rozpoczęła się długa gra na przewagi. Jastrzębianie mieli w górze piłki na skończenie seta, ale seryjnie psuli zagrywki... Siatkarze z Olsztyna przechylili w końcu szalę zwycięstwa na swoją stronę. Skuteczny atak Żalińskiego zamknął seta (29:31) i całe spotkanie.

Najwięcej punktów: Dominik Depowski (13) – Jastrzębski Węgiel; Jan Hadrava (18), Wojciech Żaliński (18) – Indykpol AZS. MVP: Wojciech Żaliński.

Siatkarze z Jastrzębia-Zdroju w obecnym sezonie zdecydowanie ogrywają drużyny teoretycznie słabsze (3:0 z BKS Visła Bydgoszcz, 3:0 z Cuprum Lubin, 3:0 z MKS Będzin) i zdecydowanie przegrywają z ekipami z czołówki (0:3 z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, 0:3 z Projektem Warszawa, a teraz 0:3 z Indykpolem AZS – wszystkie we własnej hali!). Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej ograli Cerrad Enea Czarnych Radom 3:2, Asseco Resovię 3:1, GKS Katowice 3:2 i zanotowali jedną porażkę – 1:3 z Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (21:25, 24:26, 29:31)

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Graham Vigrass, Dawid Konarski, Dominik Depowski, Jurij Gladyr, Lukas Kampa – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jakub Bucki, Raphel Margarido, Piotr Hain, Paweł Rusek, Christian Fromm, Michał Szalacha. Trener: Roberto Santilli.
Indykpol AZS: Robbert Andringa, Seyed Mohammad Mousavi, Paweł Woicki, Wojciech Żaliński, Mateusz Poręba, Jan Hadrava – Michał Żurek (libero) oraz Remigiusz Kapica, Tomasz Kowalski. Trener: Paolo Montagnani.