PGE Ekstraliga: Woffinden przedłużył kontrakt z Betard Spartą Wrocław

Żużel
PGE Ekstraliga: Woffinden przedłużył kontrakt z Betard Spartą Wrocław
fot. Cyfrasport

Tai Woffinden przedłużył kontrakt i w roku 2020 będzie reprezentował barwy Betard Sparty Wrocław. Dla Brytyjczyka będzie to już dziewiąty sezon w zespole z Dolnego Śląska.

Poprzedni sezon Woffinden mógł podzielić na dwie części - pierwszą przed kontuzją i drugą po wypadku, kiedy forma była nieco niższa. Mimo kłopotów zdrowotnych, indywidualny trzykrotny mistrz świata zakończył rozgrywki z dorobkiem 151 punktów i ośmiu bonusów (średnia biegopunktowa 2,2), co dało mu ósme miejsce na liście indywidualnej klasyfikacyjnej ekstraligi.
 
Prezes Sparty Andrzej Rusko po przedłużeniu umowy z Woffindenem przyznał, że to bardzo ważna postać w drużynie nie tylko ze względu na swoje wyniki sportowe, ale także osobowość.
 
Jego postawa mobilizuje kolegów i porywa wrocławskich kibiców. Jest też wzorem dla młodych zawodników. Woffinden wielokrotnie powtarzał, że Wrocław i WTS traktuje nadzwyczajnie, stąd nasza dalsza współpraca chyba nikogo nie powinna dziwić – dodał.
 
Poza Brytyjczykiem w nowym sezonie barw drużynowych wicemistrzów Polski będą już na pewno bronić Maksym Drabik, Maciej Janowski i Australijczyk Max Fricke.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze