Formuła 1: Pierwszy trening w Brazylii bez Kubicy

Moto
Formuła 1: Pierwszy trening w Brazylii bez Kubicy
fot. PAP/PA

Robert Kubica nie pojawi się na torze Interlagos podczas pierwszego treningu przed GP Brazylii Formuły 1. Ostatni raz w tym sezonie Polak odda miejsce Nicholasowi Latifiemu. Kanadyjczyk będzie jeździć w sesji treningowej szósty raz w tym roku.

Wyścig o GP Brazylii to przedostatnia runda tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1. Williams obiecał Kanadyjczykowi udział w sześciu tegorocznych sesjach treningowych, tę ostatnią Latifi zaliczy właśnie na Interlagos. 24-letni kierowca zajmie miejsce Kubicy.

 

- Jestem bardzo podekscytowany. To mój trzeci z rzędu udział w treningu, do tego w bardzo krótkim czasie. To bez wątpienia dobrze wpływa na poprawę tempa i rytmu mojej jazdy. W zeszłym roku także wystąpiłem na treningu w Brazylii, gdy byłem rezerwowym Racing Point. Znam tor, więc to pomoże w jeździe w limicie. To unikalny tor, taki w dawnym stylu. Jest mniejszy i węższy. Nie mogę się doczekać ponownego wyjazdu z garażu - mówi Latifi w informacji zamieszczonej przez Williamsa.

Brytyjski zespół wiąże spore nadzieje z występem Latifiego na pierwszym treningu.

 

- To dla niego ostatnia sesja w tym roku. Z niecierpliwością czekamy na jego pomoc w przygotowaniu ustawień samochodu do tego wymagającego obiektu - powiedział Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy Williamsa.

 

Wiele wskazuje na to, że Kanadyjczyk będzie następcą Kubicy w Williamsie w sezonie 2020. Niektóre media donoszą, że już podpisał kontrakt, a oficjalnie zostanie to ogłoszone w grudniu, po kończącym sezon wyścigu o Grand Prix Abu Zabi. Na razie jednak to Polak będzie walczyć w dwóch ostatnich startach.

 

- Tor w Brazylii znam całkiem dobrze. Układ Interlagos jest unikalny, jeździmy przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i jest tam długi prosty podjazd, co czyni go dość trudnym. Ogólnie rzecz biorąc, jazda powinna być przyjemna - ocenia Kubica.

 

Start w Brazylii będzie wyjątkowy dla George'a Russella, Brytyjczyk ma bowiem miłe wspomnienia związane z Interlagos.       

 

- W 2017 roku w Brazylii pierwszy raz brałem udział w sesji F1. To naprawdę świetny tor, ma charakter. Z niecierpliwością czekam na jazdę.

 

Weekend z GP Brazylii rozpocznie się w piątek 15 listopada. Wyścig w niedzielę.

 

Transmisje wyścigów Formuły 1 w Eleven Sports.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze