Konferencja reprezentacji Polski. Transmisja w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl

Piłka nożna
Konferencja reprezentacji Polski. Transmisja w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl
fot. Cyfrasport

W środę o godz. 13:45 odbędzie się oficjalna konferencja prasowa selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka oraz kapitana drużyny Roberta Lewandowskiego. Będzie to pierwsze spotkanie z dziennikarzami podczas zgrupowania przed meczami eliminacji ME 2020. W najbliższą sobotę Polacy zagrają na wyjeździe z Izraelem, we wtorek w Warszawie ze Słowenią. Transmisja konferencji od godziny 13:45 w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

Reprezentacja Polski ma już zapewniony awans do przyszłorocznych finałów mistrzostw Europy, ale wciąż ma o co grać. Jedno zwycięstwo w ostatnich meczach eliminacji zapewni Biało-Czerwonym pierwsze miejsce w grupie G, a co za tym idzie, lepszą pozycję przed losowaniem grup finałów. Mimo, że spotkania z Izraelem i Słowenią wciąż są meczami "o coś" to śmiało można twierdzić, że nasza drużyna jest przed nimi w komfortowej sytuacji. Po ośmiu kolejkach eliminacji Euro 2020 ma 19 punktów, a lepszy bilans bezpośrednich meczów sprawia, że tracąca do Polaków trzy punkty Austria ma bardzo małe szanse na wyprzedzenie drużyny trenera Jerzego Brzęczka. 

 

Najbliżsi rywale Polaków tracą do Austrii aż pięć punktów. Wciąż walczą więc o dające awans drugie miejsce, choć szanse mają iluzoryczne. Można zaryzykować tezę, że spotkania z Polską będą pierwszą fazą przygotowań Izraela i Słowenii do kolejnych eliminacji, tym razem mistrzostw świata w Katarze. 

   

Największym zmartwieniem polskiego selekcjonera jest stan zdrowia kilku podstawowych piłkarzy reprezentacji. Z opóźnieniem na zgrupowaniu pojawią się Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus. Ten pierwszy doznał wstrząśnienia mózgu po upadku podczas ligowego meczu Lokomotiwu Moskwa z FK Krasnodar. 29-letni pomocnik przez najbliższe dni będzie odpoczywał i nie weźmie udziału w treningach na boisku. Decyzja o ewentualnym występie przeciwko Izraelowi zapadnie po przylocie do Jerozolimy.

 

Rybus w niedzielę był w składzie Lokomotiwu, ale ostatecznie nie wystąpił z powodu kontuzji mięśnia, której nabawił się podczas przedmeczowej rozgrzewki. Wyniki badań dają nadzieję na jego występ przynajmniej w jednym meczu eliminacyjnym. Po przyjeździe do Warszawy zawodnik przejdzie kolejne badania i być może będzie do dyspozycji selekcjonera przy ustalaniu kadry meczowej.

 

Problemy zdrowotne ma też Arkadiusz Milik, ale nie są one nowe. Napastnik Napoli walczy z powracającym urazem od kilku miesięcy. Milik nie zagrał w sobotnim meczu ligowym, a do Warszawy przyleciał już w niedzielę, by skonsultować się z lekarzem kadry Jackiem Jaroszewskim. Ustalono plan rehabilitacji, a na początku zgrupowania piłkarz nie będzie trenować. Ma jednak szansę na grę przeciwko Słowenii.

 

Wtorkowe spotkanie w Warszawie będzie wyjątkowe dla Łukasza Piszczka. Będzie to bowiem jego oficjalne pożegnanie z reprezentacją Polski, w której zagrał 65 razy i strzelił trzy gole.

 

Transmisja konferencji prasowej reprezentacji Polski od godziny 13:45 w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie