Lewandowski: Z moim zdrowiem wszystko jest w porządku

Piłka nożna

Piłkarska reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania do dwóch ostatnich meczów w eliminacjach ME 2020. Podczas konferencji prasowej Robert Lewandowski pytany był o zdrowie, niedawno bowiem ogłoszono, że będzie się musiał poddać operacji pachwiny. Kapitan drużyny narodowej stwierdził, że wszystko jest w porządku, a uraz choć jest, to zupełnie mu nie przeszkadza. W sobotę Polacy zagrają na wyjeździe z Izraelem, we wtorek w Warszawie ze Słowenią.

Biało-Czerwoni, którzy zapewnili już sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy, przygotowują się w Warszawie do dwóch ostatnich meczów eliminacyjnych – z Izraelem i Słowenią. Kapitan kadry, mimo pojawiających się informacji o konieczności poddania się operacji przepukliny pachwinowej, będzie do dyspozycji selekcjonera Jerzego Brzęczka.

 

- Ogólnie ze zdrowiem jest wszystko w porządku. Nie odczuwam żadnego bólu, żadnego dyskomfortu. Dyspozycyjność się nie zmieniła. Jeżeli chodzi o sam zabieg, to prawdopodobnie będzie on zrobiony pod koniec rundy, w grudniu. Sam nie znam jeszcze dokładnego terminu. To jest rzecz, która w ogóle mi nie przeszkadza w wykonywaniu ćwiczeń. Biegowych czy siłowych. Można z tym poczekać, tym bardziej, że mam ten uraz od dłuższego czasu. Na szczęście każdy trening mogę wykonywać tak, jak wcześniej. Każdy mecz też mogę rozgrywać normalnie - powiedział Lewandowski.

 

Polscy piłkarze w sobotę mają zagrać w Jerozolimie z Izraelem, choć z powodu napiętej sytuacji politycznej w tym kraju nie wiadomo jeszcze, czy do meczu dojdzie. W następny wtorek Biało-Czerwoni zmierzą się w Warszawie ze Słowenią.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie