Liga Mistrzów FIBA: Porażka Polskiego Cukru Toruń na Litwie

Koszykarze Polskiego Cukru przegrali na wyjeździe z litewskim Lietkabelisem Poniewież 83:98 (23:26, 22:24, 18:18, 20:30) w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów FIBA. Wicemistrzowie Polski, grający w grupie A, mają bilans 1-4.

Koszykarze Polskiego Cukru przegrali kolejne spotkanie grupowe w Lidze Mistrzów FIBA. Znów okazało się, że obliczu kontuzji kluczowych zawodników - Karola Gruszeckiego, Damiana Kuliga i Jakuba Schenka - ławka wicemistrzów Polski jest zbyt krótka, żeby przez 40 minut z powodzeniem rywalizować jak równy z równym z dobrymi europejskim zespołami. We wtorek w meczu wyjazdowym na Litwie Polski Cukier potrafił przeciwstawiać się rywalom przez 30 minut. W końcówce jednak zabrakło sił, dokładności, jak również konsekwencji w defensywie.

Porażka z Lietkabelisem mocno komplikuję perspektywę awansu z grupy A. Kolejne spotkanie Polski Cukier zagra u siebie 19 listopada z tureckim Turk Telekom

Lietkabelis Poniewież - Polski Cukier Toruń (26:23, 24:22, 18:18, 30:20).

Punkty:

Lietkabelis Poniewież: Zeljko Sakic 32, Tomas Dimsa 19, Martynas Sajus 13, Paulius Valinskas 11, Gabrielius Maldunas 10, Margiris Normantas 10, Marius Valinskas 6, Olufemi Olujobi 3, Vytenis Lipkevicius 0.

Polski Cukier Toruń: Chris Wright 21, Alade Aminu 13, Keith Hornsby 12, Aaron Cel 12, Kyle Weaver 11, Bartosz Diduszko 8, Mikołaj Ratajczak 3, Aleksander Perka 2, Ignacy Grochowski 0.