NHL: Zwycięska seria Capitals zakończona

Po sześciu z rzędu zwycięstwach w lidze NHL hokeiści Washington Capitals przegrali na własnym lodowisku z Arizona Coyotes 3:4. Rozstrzygnęły karne, w których nie pomylili się Nick Schmaltz i Conor Garland, a gospodarze nie wykorzystali pierwszych dwóch prób.

Na początku drugiej tercji drużyna z Arizony prowadziła 3:0 po trafieniach Claytona Kellera, Christiana Fischera i Austriaka Michaela Grabnera. W połowie tej części gry pierwszego gola dla Capitals strzelił Rosjanin Jewgienij Kuzniecow. Ten sam zawodnik zdobył kontaktową bramkę w 43. minucie, a w 59. wyrównał T.J. Oshie.

W karnych Kuzniecow i T.J. Oshie nie potrafili jednak pokonać fińskiego bramkarza Anttiego Raantę, który w całym meczu obronił 31 strzałów.

Capitals, ubiegłoczni zdobywcy Pucharu Stanleya, mają najlepszy bilans w całej lidze - 30 pkt. Na Wschodzie wyprzedzają o pięć punktów Boston Bruins i New York Islanders.

W drugim poniedziałkowym meczu Carolina Hurricanes wygrali z Ottawa Senators 8:2. Bramki dla gospodarzy zdobyło siedmiu zawodników, a dwukrotnie posłał krążek do siatki Fin Sebastian Aho.