PlusLiga: Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów to spotkanie, które zapowiada się niezwykle emocjonująco. Obie drużyny w dwóch poprzednich kolejkach PlusLigi odnosiły zwycięstwa i oba chcą przedłużyć tę passę. To będzie wyjątkowy wieczór dla Łukasza Kozuba, rzeszowianina, który przed obecnym sezonem przeniósł się z Asseco Resovii do Trefla. Transmisja meczu Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów w Polsacie Sport o godzinie 20:30.

Trefl ma za sobą trzy ligowe spotkania, natomiast Asseco Resovia już pięć. W miniony weekend gdańszczanie pauzowali ze względu na przesunięcie otwarcia nowej hali w Suwałkach, gdzie mieli zmierzyć się ze Ślepskiem Malow. Rzeszowianie z kolei rozegrali awansem spotkanie z BKS-em Visłą Bydgoszcz, pierwotnie zaplanowane na przyszły weekend. Tym razem także rozegrają mecz, który pierwotnie planowany był na początek przyszłego roku. To starcie z 13. kolejki, która odbędzie się w dniach 4-5 stycznia.

 

Czy przełożenie meczu w Suwałkach będzie miało wpływ na postawę gdańszczan w meczu z Asseco Resovią, przekonamy się w środę wieczorem. Siatkarze Trefla zapewniają, że dobrze wykorzystali przerwę. Zamiast spotkania ligowego rozegrali w weekend wewnętrzny sparing, by podtrzymać meczowy rytm.

 

Gospodarze przystąpią do środowej rywalizacji po zwycięstwach z Cerradem Eneą Czarnymi Radom i GKS-em Katowice, natomiast Resovia w ostatnich dwóch spotkaniach wygrała z Cuprum Lubin i BKS-em Visłą Bydgoszcz. Wcześniej goście zaliczyli "falstart", ulegając GKS-owi Katowice, Ślepskowi Malow Suwałki oraz Indykpolowi AZS Olsztyn.

 

- Oglądałem mecze rzeszowian w telewizji. Według mnie kluczowym zawodnikiem jest Nicholas Hoag – mówi Kozub, który w poprzednim sezonie grał Asseco Resovii, a Rzeszów to jego rodzinne miasto.

 

– W sporcie nie ma miejsca na sentymenty. Ten mecz traktuję jak każde inne ligowe starcie – zapowiada rozgrywający „Gdańskich Lwów”.

Wspomniany przez Kozuba kanadyjski przyjmujący gości, który do Rzeszowa przeniósł się z włoskiej Perugii, ma na koncie statuetkę MVP za starcie z Bydgoszczą, a w ostatnich pięciu meczach zdobył aż 76 punktów. W Resovii gra też kilku doskonale znanych i utytułowanych zawodników, m.in. Zbigniew Bartman, Marcin Komenda, Rafał Buszek, Marcin Możdżonek czy Nicolas Marechal, a także były atakujący gdańszczan Damian Schulz.

 

Transmisja meczu Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów w Polsacie Sport o godzinie 20:30.

 

WYNIKI, TABELA I TERMINARZ PLUSLIGI

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie