Rząd Izraela: Podejmiemy wszelkie działania, żeby zagwarantować bezpieczeństwo

Piłka nożna

- Państwo Izrael zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa piłkarskiej reprezentacji Polski i całej delegacji - napisała w odpowiedzi na pismo Polskiego Związku Piłki Nożnej Miri Regew, minister kultury i sportu.

- Państwo Izrael zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa piłkarskiej reprezentacji Polski i całej delegacji. Podejmiemy wszelkie konieczne działania, żeby zagwarantować bezpieczeństwo podczas ich pobytu w Izraelu. Chcemy podkreślić, że nie ma przeszkód, żeby mecz zgodnie z planem odbył się w Jerozolimie. Codzienne życie w tym mieście toczy się bez żadnych ograniczeń - napisała Miri Regew w swoim piśmie do szefów izraelskiej federacji piłkarskiej.

 

Jej słowa są odpowiedzią na środową decyzję Polskiego Związku Piłki Nożnej, który zadecydował, że reprezentacja Polski zgodnie z wcześniejszymi planami w piątek 15 listopada 2019 roku wyleci do Izraela. Dzień później Polacy rozegrają w Jerozolimie przedostatnie spotkanie eliminacji mistrzostw Europy.

 

We wtorek w Izraelu rozległy się syreny alarmowe w związku z ostrzałem rakietowym ze Strefy Gazy. Izraelskie dowództwo nakazało zamknięcie szkół i uczelni w południowej i środkowej części kraju. W środę rano poinformowano, że wystrzelono kolejne pociski. Od wtorku do środy losy meczu stanęły pod znakiem zapytania, ale ostatecznie wątpliwości zostały rozwiane - mecz odbędzie się w sobotę w Jerozolimie.

bug, polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze