Rzecznik PZPN: Otrzymaliśmy od Izraela gwarancje bezpieczeństwa

Piłka nożna

- Decyzja o tym, że polecimy do Izraela zgodnie z planem zapadła w środę około południa. Od wtorku byliśmy w stałym kontakcie z federacją Izraela, z UEFA, z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i z Ambasadą Polski w Izraelu. Otrzymaliśmy gwarancje pełnego bezpieczeństwa - powiedział rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. Piłkarze wylecą więc do Tel-Awiwu w piątek rano, a w sobotę w Jerozolimie rozegrają swój przedostatni mecz w eliminacjach Euro 2020.

- Rozmowy trwały długo, bo dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo piłkarzy oraz polskich kibiców. Otrzymaliśmy zapewnienia i pełne gwarancje od naszych partnerów i decyzja zapadła. Lecimy zgodnie z planem. Już w środę do Izraela udali się nasi wysłannicy, cztery osoby, które zawsze lecą na miejsce meczu przed reprezentacją. Będziemy więc mieli od nich informacje z pierwszej ręki - powiedział Kwiatkowski.

 

- Z tego co wiemy, żadne linie lotnicze nie odwołały lotów, mimo tego, co dzieje się w Izraelu. Lotnisko normalnie funkcjonuje, przyjmuje samoloty. Myślę, że strona izraelska nie przekazywałaby nam błędnych informacji. Wszystkim zależy przecież na bezpieczeństwie. Gdybyśmy mieli jakiekolwiek wątpliwości, to na pewno taka decyzja by nie zapadła - dodał rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

 

Mecz w Jerozolimie rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:45. Transmisja w Polsacie Sport.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELE EL. EURO 2020

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze