El. Euro 2020: Francja - Mołdawia. Transmisja w Polsacie Sport News

W ostatnim domowym meczu eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu Francuzi stają przed szansą zapewnienia sobie awansu. Rywalami mistrzów świata będzie najsłabszy w grupie H zespół Mołdawii, więc inny wynik niż zwycięstwo "Trójkolorowych" wydaje się niemożliwy. Transmisja meczu Francja - Mołdawia w Polsacie Sport News.

Francuzi są bliscy wywalczenia awansu na przyszłoroczny turniej. Zwycięstwo nad Mołdawią jest formalnością, więc zespół prowadzony przez Didiera Deschampsa szczególną uwagę będzie zwracał na spotkanie rozgrywane o godzinie 18:00, w którym zmierzą się Turcy z Islandczykami. Turcja oraz Francja dotychczas zgromadziły po 19 punktów. Z kolei Islandia ma na swoim koncie o cztery "oczka" mniej, ale nie straciła szansa na awans.

W pierwszym meczu rozgrywany w Kiszyniowie, "Trójkolorowi" pewnie zwyciężyli (4:1), ale nieoczekiwanie stracili gola w 89. minucie. Wówczas na listę strzelców w 89. minucie wpisał się rezerwowy Vladimir Ambros. Gole dla przyjezdnych strzelili wtedy Antoine Griezmann, Raphael Varane, Olivier Giroud oraz Kylian Mbappe.

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy, które potrwają od 12 czerwca do 12 lipca, będą bezprecedensowe, bowiem nie mają jednego czy dwóch państw-gospodarzy, a mecze odbędą się w 12 miastach - od Hiszpanii po Azerbejdżan. Wezmą w nich udział 24 reprezentacje. Do 20 wyłonionych w eliminacjach dołączą cztery poprzez baraże Ligi Narodów, które odbędą się w marcu. Losowanie fazy grupowej odbędzie się 30 listopada w Bukareszcie, jednym z miast-gospodarzy turnieju.

Transmisja meczu Francja - Mołdawia w Polsacie Sport News. Początek od godziny 20:35.