El. MŚ 2022: Lippi rzucił pracę. Chiny szukają nowego selekcjonera

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Lippi rzucił pracę. Chiny szukają nowego selekcjonera
fot. PAP/EPA

Znany włoski szkoleniowiec Marcello Lippi zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Chin. Prowadzony przez niego zespół przegrał w czwartek z Syrią 1:2 w eliminacjach mistrzostw świata 2022. - Moje wynagrodzenie jest bardzo wysokie i biorę na siebie całą winę. Rezygnuję z roli selekcjonera kadry Chin - cytują Lippiego chińskie media.

Spotkanie Syrii z Chinami odbyło się w Dubaju, a o wyniku rozstrzygnęła - przy stanie 1:1 - samobójcza bramka Zhang Linpenga w 76. minucie.

 

Po czterech kolejkach pięciozespołowej grupy A Chińczycy z siedmioma punktami zajmują drugie miejsce (taki sam dorobek mają trzecie Filipiny). Tracą już pięć do prowadzącej w tabeli Syrii. Do następnej rundy awansują zwycięzcy ośmiu grup i cztery najlepsze zespoły z drugich lokat.

 

To druga w tym roku rezygnacja 71-letniego Lippiego z funkcji szkoleniowca Chińczyków. Poprzednia miała miejsce w styczniu. Wówczas słynny trener nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu. Jego następcą został Fabio Cannavaro, który jednak już w kwietniu ustąpił z tej funkcji, a w maju ponownie przejął ją Lippi.

 

Doświadczony szkoleniowiec po raz pierwszy został trenerem kadry Chin jesienią 2016 roku.

 

Największym sukcesem Lippiego w roli szkoleniowca jest mistrzostwo świata wywalczone z reprezentacją Italii w 2006 roku.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELE ELIMINACJI MŚ 2022 W AZJI

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie