Elite League: Polacy rozbili Szwajcarów

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała Szwajcarię 5:1 w meczu rozgrywek Elite League. Podopieczni Jacka Magiery po pięciu kolejkach mają na koncie 6 punktów.

Wynik spotkania otworzył w 35. minucie Mateusz Bondarenko, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i gapiostwo szwajcarskich obrońców. Kolejne gole padły już w drugiej połowie, a ich autorami byli Tomasz Makowski, Aron Stasiak, Łukasz Poręba i Jakub Bednarczyk. Honorowe trafienie dla Helwetów zaliczył Yannick Marchand. Bohaterem reprezentacji Polski był Tymoteusz Puchacz, który był nie do zatrzymania na lewej stronie boiska.

Polska - Szwajcaria 5:1 (1:0)

Bramki: Bondarenko 35, Makowski 46, Stasiak 59, Poręba 67, Bednarczyk 86 - Marchand 61

Polska: Bartosz Mrozek - Serafin Szota, Mateusz Bondarenko (88. Mateusz Skrzypczak), Jakub Kiwior - Jakub Bednarczyk (87. Kamil Piątkowski), Tomasz Makowski, Michał Skóraś, Łukasz Poręba (87. Marcin Szpakowski), Tymoteusz Puchacz - Aron Stasiak (59. Michał Rakoczy), Dawid Kurminowski (82. Karol Czubak)

Szwajcaria: Amir Saipi - Yves Jankowski (72. Pascal Schüpbach), Serge Müller, Jan Kronig, Nias Hefti - Fabio Fehr (62. Maren Haile-Selassie), Yannick Marchand (79. Izer Aliu), Gabriel Bares, Alexis Antunes (62. Amel Rustemoski), Nishan Burkart (72. Nicky Beloko) - Lorenzo González (79. Mohamed Amdouni)