Mecz na szczycie w Jurajskiej Twierdzy! Terminarz i plan transmisji 5. kolejki PlusLigi

Siatkarze PlusLigi nie zwalniają tempa! Przed nami spotkania już piątej serii gier obecnego sezonu. Hitem będzie sobotnia konfrontacja Aluron Virtu CMC Zawiercie – Projekt Warszawa. Sprawdź terminarz i plan transmisji 5. kolejki PlusLigi.

Piątą kolejkę PlusLigi rozpocznie starcie Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Malow Suwałki. Podopieczni trenera Roberto Santilliego przeżywają ostatnio spory kryzys. W trzech ostatnich meczach rozegranych we własnej hali nie ugrali nawet seta, przegrywając z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Projektem Warszawa oraz Indykpolem AZS Olsztyn. Czy przełamią się w starciu z beniaminkiem z Suwałk? Ekipa trenera Andrzeja Kowala ma za sobą trzy mecze. Po zaskakującym zwycięstwie na Podpromiu, uległa po 1:3 zespołom z Kędzierzyna-Koźla i Warszawy.

Sobotnie zmagania rozpocznie mecz na szczycie: Aluron Virtu CMC Zawiercie – Projekt Warszawa. Trzecia drużyna podejmie lidera ligowej tabeli. Jurajscy Rycerze w pięciu wcześniejszych meczach przegrali tylko raz – 1:3 z ZAKSĄ. Siatkarze ze stolicy grali cztery spotkania i wywalczyli w nich komplet punktów, tracąc zaledwie dwa sety.

Przed spotkaniem GKS Katowice – Cuprum Lubin najczęściej zadawanym pytaniem jest: "czy znowu będzie tie-break?" Siatkarze z Katowic w czterech dotychczasowych meczach grali cztery tie-breaki. Trzy z nich skończyły się dla nich porażką. Siatkarze z Lubina odnieśli w tym sezonie sensacyjne zwycięstwo w Bełchatowie, jednak cztery pozostałe spotkania przegrali.

Ostatnim sobotnim meczem będzie konfrontacja PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin. Zdecydowanym faworytem będą podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola, którzy wygrali trzy z czterech meczów w tym sezonie (w poprzedniej kolejce 3:0 w Bydgoszczy). Siatkarze z Będzina rozpoczęli sezon poniżej oczekiwań. Przegrali pięć spotkań i z zerowym dorobkiem punktowym (sety 2–15) zamykają tabelę PlusLigi. Wydaje się, że Bełchatów nie będzie najłatwiejszym terenem do przełamania tej fatalnej serii.

W niedzielę dojdzie do niezwykle interesującego starcia Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn. Obie ekipy notują udany początek sezonu, obie poniosły w dotychczasowych grach po jednej porażce, obie przystąpią do tego starcia w dobrych nastrojach po zwycięstwach w poprzednich meczach. Trefl ograł w środę u siebie 3:0 Asseco Resovię, a olsztynianie wygrali we wtorek w Jastrzębiu-Zdroju również 3:0.

Tę serię spotkań zakończy konfrontacja Cerrad Enea Czarni Radom – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Radomianie po dwóch porażkach na otwarcie, trzy kolejne spotkania rozstrzygnęli na swoją stronę. W środę wygrali 3:1 w Lubinie. Mistrzowie Polski pozostają jedną z dwóch (obok Projektu) niepokonanych drużyn. Czy ta sytuacja ulegnie zmianie w niedzielę?

Pierwszy mecz tej kolejki rozegrany został awansem. W środę 6 listopada Asseco Resovia pokonała we własnej hali w trzech setach ekipę BKS Visła Bydgoszcz.