MotoGP w Walencji: Transmisje na Polsatsport.pl

Moto
MotoGP w Walencji: Transmisje na Polsatsport.pl
fot. PAP/EPA

Grand Prix Walencji 2019 zapamiętamy, jako moment, w którym żegnamy pięciokrotnego mistrza świata Jorge Lorenzo. Na konferencji prasowej oznajmił on, że kończy karierę. Lorenzo, który jako jedyny ze stawki zawodników MotoGP pokonał w ostatnich latach Marca Marqueza, po gigantycznych problemach ze zdrowiem i adaptacją do motocykla Hondy zdecydował, że nie będzie kontynuował kolejnego sezonu w klasie królewskiej. Tym samym tegoroczne GP Walencji będzie ostatnim w karierze tego zawodnika.

68 zwycięstw, 152 podia i 5 tytułów mistrzowskich nie oddają w całości charyzmy, pracy, walki, jaką przez 18 lat ścigania w mistrzostwach świata toczył, także ze sobą, Lorenzo. Przez wielu uwielbiany, przez innych nielubiany, ale przez wszystkich rywali darzony niesamowitym szacunkiem za styl jazdy, waleczność.

 

Co dalej? Jak sam przyznał, teraz czeka już na bardzo długie wakacje w słońcu, na plaży. Następne trzy dni niech będą celebracją kariery Lorenzo, którego niewątpliwie będzie brakować w stawce zawodników GP.

 

Wszystkie tytuły rozdane, pora zatem na zwieńczenie sezonu - wyjątkowego, zdominowanego przez braci Marquezów, ale okraszonego wspaniałymi pojedynkami we wszystkich klasach. Podczas treningów, kwalifikacji oraz wyścigów wraz z Adamem Badziakiem pokusimy się o podsumowanie tegorocznej rywalizacji.

 

Wszystkie sesje treningowe na Polsatsport.pl, IPLI oraz na sportowych antenach Polsatu. W niedzielę o 20:30 na Polsatsport.pl pokażemy także galę rozdania nagród MotoGP.

Grzegorz Jędrzejewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze