Najlepszy tenisowy duet świata po US Open zakończy karierę

Tenis
Najlepszy tenisowy duet świata po US Open zakończy karierę
fot. PAP/EPA

Amerykańscy bliźniacy Mike i Bob Bryan zapowiedzieli zakończenie tenisowej kariery. Ostatni turniej, w którym chcą wziąć udział, to wielkoszlemowy US Open. To bowiem właśnie w Nowym Jorku zaczęła się ich sportowa przygoda. W sumie wywalczyli 118 deblowych tytułów.

W historii tenisa nie było dotychczas tak utytułowanych zawodników. Mają po 41 lat, a zadebiutowali w US Open w 1995 roku. Przez 24 lata wygrali 118 turniejów, w tym wszystkie cztery Wielkie Szlemy. W 2012 roku zostali w Londynie mistrzami olimpijskimi, a cztery lata wcześniej zdobyli brąz. Triumfowali w 16 turniejach wielkoszlemowych, 39 rangi ATP Masters 1000 i czterech ATP Finals. W 2007 roku byli częścią amerykańskiej ekipy, która zdobyła Puchar Davisa.

 

- W ostatnich 21 latach byliśmy wdzięczni, że mieliśmy okazję spełniać swoje marzenia na kortach tenisowych. To była magiczna podróż, ale chcemy ją zakończyć, dopóki jesteśmy jeszcze zdrowi i nadal zdolni do wygrywania - powiedział Bob Bryan. Przez 438 tygodni byli w rankingu deblem numerem jeden na świecie.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie