NHL: Pageau skompletował hat-tricka w ostatnich sekundach

Dwa dni po 27. urodzinach kanadyjski hokeista Jean-Gabriel Pageau skompletował pierwszego hat-tricka w sezonie zasadniczym ligi NHL. W środę zdobył trzy gole dla Ottawa Senators w wyjazdowym meczu z New Jersey Devils (4:2).

Pageau po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 15. minucie, przy stanie 0:1. "Diabły" dwukrotnie obejmowały prowadzenie, a do wyniku 2:2 doprowadził Mark Borowiecki w 54. minucie. W końcówce błysnął Pageau, który trafiał do siatki w 58. minucie oraz na 26 sekund przed ostatnią syreną.

"Senatorowie" odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w sytuacji, kiedy przegrywali po dwóch tercjach. Tym razem trzecią odsłonę wygrali 3:0.

Czternaste zwycięstwo w rozgrywkach 2019/2020 odnieśli zawodnicy Washington Capitals - pokonali w Filadelfii miejscowych Flyers 2:1 po karnych. Stołeczna drużyna z dorobkiem 32 punktów prowadzi w ligowej tabeli. W środowym sukcesie przesądził gol Jewgienija Kuzniecowa.

Drugie miejsce w Konferencji Wschodniej zajmują hokeiści New York Islanders (27 pkt), którzy pokonali Toronto Maple Leafs 5:4. W 58. minucie po bramce Caseya Cizikasa "Wyspiarze" mieli zapas trzech goli (5:2), ale jak się okazało, do końca nie mogli być pewni triumfu. W 58.13 trafienie zanotował Holl, a w 59.22 John Tavares. Ekipa z Toronto miała jeszcze ponad pół minuty gry, ale nie zdołała wyrównać.