El. Euro 2020: Dziewiąte zwycięstwo reprezentacji Włoch

Dziewiąty mecz, dziewiąte zwycięstwo! Tak wygląda bilans Włoch w eliminacjach Euro 2020. W piątek pokonali na wyjeździe Bośnię i Hercegowinę 3:0.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Bośniacy mogli się pochwalić serią siedmiu meczów przed własną publicznością bez porażki. To już przeszłość...

Goście otworzyli wynik w 21. minucie za sprawą Franscesco Acerbiego, finalizując ładną akcję, w której udział wzięli także Federico Bernardeschi i Nicolo Barella. Zanim oddał strzał, sprytnie ograł jednego z obrońców. Był to jego pierwszy gol w drużynie narodowej. Jeszcze przed przerwą było 2:0 dla Włochów za sprawą Lorenzo Insigne. Chwilę wcześniej błąd popełnił Sead Kolasinac, który stracił piłkę w okolicy swojego pola karnego.

Po przerwie Włosi zdobyli kolejną bramkę. W 53. minucie Barella popisał się ładnym podaniem w kierunku Belottiego, który pokonał bramkarza strzałem zza pola karnego. Jak się okazało, w ten sposób ustalił wynik.

Dla Roberto Manciniego było to dziesiąte zwycięstwo z rzędu w roli selekcjonera reprezentacji Włoch. W ten sposób pobił rekord Vittorio Pozzo, który został ustanowiony w latach 1938-1939.

Bośnia i Hercegowina - Włochy 0:3 (0:2)

Bramki: Acerbi 21, Insigne 37, Belotti 53

Bośnia i Hercegowina: Ibrahim Sehić - Zoran Kvrzić, Adnan Kovacević, Ermin Bicakcić, Sead Kolasinac - Muhamed Besić (61. Elvis Sarić), Miralejm Pjanić (77. Mato Jajalo), Gojko Cimirot - Edin Visca (61. Armin Hodzić), Edin Dżeko, Rade Krunić

Włochy: Gianluigi Donnarumma (88. Pierluigi Gollini) - Alessandro Florenzi, Leonardo Bonucci, Franscesco Acerbi, Emerson - Nicolo Barella, Jorginho, Sandro Tonali - Federico Bernardeschi (75. Stephan El Shaarawy), Andrea Belotti, Lorenzo Insigne (86. Gaetano Castrovilli)

Żółte kartki: Kovacević - Bernardeschi, Bonucci