Kwolek o Tokio 2020: Trener Heynen zaskoczył nas na pierwszym zgrupowaniu

Inne

Reprezentacja Polski siatkarzy jest w gronie nominowanych do drużyny roku w 85. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Biało-Czerwonych w studiu Polsatu Sport reprezentował Bartosz Kwolek, który odniósł się do pytań o nadchodzące igrzyska olimpijskie w Tokio.

Celem numer jeden w tegorocznym sezonie reprezentacyjnym dla podopiecznych Vitala Heynena było uzyskanie olimpijskiej przepustki do Tokio. Zadanie udało się zrealizować. Dodatkowo Biało-Czerwoni dorzucili jeszcze brązowe medale w Lidze Narodów, mistrzostwach Europy oraz srebro w Pucharze Świata. W 2020 roku impreza docelowa jest wszystkim dobrze znana...

 

- Ktoś kiedyś powiedział, że są teraz trzy topowe reprezentacje, od których będzie zależała kolejność na podium na igrzyskach. Ja mogę się pod tym podpisać, ale pamiętajmy, że igrzyska to igrzyska. Już parę razy byliśmy typowani na faworytów a nie zawsze kończyło się to dla nas przywiezieniem medalu. Poczekałbym z tymi wszystkimi osądami i nadziejami. Na pewno wszyscy są skupieni na igrzyskach. Trener Heynen kiedy przychodził i podpisywał umowę, mówił otwarcie, że dla niego najważniejsze są igrzyska i będzie robił wszystko, żeby przygotować się do nich jak najlepiej i żeby przywieźć medal - najlepiej złoty - powiedział Kwolek.

 

Przyjmujący Projektu Warszawa przyznał o ciekawej sytuacji z udziałem Heynena podczas jednego ze zgrupowań reprezentacji.

 

- W tym sezonie była taka sytuacja, która nas trochę zaskoczyła. Przyjechaliśmy na pierwsze zgrupowanie w tym sezonie i wywiesił kartkę przy windzie z napisem ile dni nam zostało do pierwszego meczu na igrzyskach. Dla nas na początku to było zaskoczenie, bo nie wiedzieliśmy o co chodzi. Był to przecież początek przygotowań do normalnego sezonu reprezentacyjnego, a mamy kartkę z jakąś liczbą. Dopiero na treningu trener nam wyjaśnił co jest dla niego najważniejsze - skwitował Kwolek.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze