Messi dał zwycięstwo Argentynie w klasyku

W południowoamerykańskim klasyku reprezentacja Argentyny skromnie pokonała Brazylię 1:0. Jedynego gola w Rijadzie na wagę triumfu strzelił Lionel Messi po dobitce z rzutu karnego.

Ostatnie dwie konfrontacje dwóch odwiecznych rywali to zwycięstwa Brazylijczyków - odpowiednio 1:0 w towarzyskim starciu oraz 2:0 w tegorocznym półfinale Copa America. Dzięki temu Canarinhos awansowali do finału i sięgnęli po puchar, podczas gdy Albicelestes musieli zadowolić się brązowym medalem.

Jedni i drudzy ostatni raz wybiegli na boisko 13 października. Wówczas Brazylia zremisowała z Nigerią 1:1, natomiast Argentyna rozgromiła Ekwador aż 6:1.

Piątkowe spotkanie odbyło się na King Saud University Stadium w Arabii Saudyjskiej. Już pierwszy kwadrans dostarczył kibicom wiele emocji, w tym dwa niewykorzystane rzuty karne...

W 9. minucie faulowany w polu karnym rywala był Gabriel Jesus, ale sam poszkodowany nie trafił w światło bramki z jedenastu metrów. Kilka chwil później sędzia podyktował rzut karny dla Argentyny, po tym jak faulowany został Leo Messi. Gwiazdor Barcelony podszedł do "wapna", ale jego intencje wyczuł Alisson. Bramkarz Liverpoolu odbił jednak piłkę przed siebie, czym dał szansę Messiemu na skuteczną dobitkę.

Jak się później okazało, to właśnie pierwsze minuty były najciekawsze. Do przerwy utrzymało się skromne prowadzenie podopiecznych Lionela Scaloniego.

W drugiej połowie aktywniejsi w ofensywie byli Argentyńczycy, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Alissona. Ten jednak ani razu nie dał się zaskoczyć. Brazylijczycy częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili stworzyć klarownych sytuacji.

W samej końcówce, mimo kilku prób Canarinhos, Argentyna utrzymała prowadzenie do ostatniego gwizdka i zapewniła sobie skromne zwycięstwo.

Brazylia - Argentyna 0:1 (0:1)
Bramka: Messi 14

Brazylia: Alisson - Alex Sandro (64. Renan Lodi), Eder Militao, Thiago Silva, Danilo - Lucas Paqueta (46. Philippe Coutinho), Casemiro (86. Wesley), Arthur Melo (55. Fabinho) - Willian (73. Rodrygo), Roberto Firmino, Gabriel Jesus (73. Richarlison)

Argentyna: Esteban Andrada - Nicolas Tagliafico, Nicolas Otamendi, German Pezzella, Juan Foyth - Giovani Lo Celso (59. Marcos Acuna), Leandro Paredes (83. Guido Rodriguez), Rodrigo De Paul (90. Nicolas Dominguez) - Lionel Messi, Lautaro Martinez (88. Lucas Alario), Lucas Ocampos (74. Nicolas Dominguez)

Żółte kartki: Casemiro, Danilo, Militao - De Paul, Tagliafico, Paredes