Paralekkoatletyczne MŚ: Polacy zdobyli 15 medali

Piętnaście medali - trzy złote, pięć srebrnych i siedem brązowych - wywalczyli reprezentanci Polski w zakończonych w piątek w Dubaju paralekkoatletycznych mistrzostwach świata. Biało-Czerwoni zajęli w klasyfikacji medalowej 11. miejsce.

Ostatniego dnia na najwyższym stopniu podium stanęła Lucyna Kornobys (klasa F33) w pchnięciu kulą, a srebro zdobyła Renata Śliwińska w tej samej konkurencji w klasie F40.

Kornobys poprawiła o 32 cm własny rekord świata wynikiem 7,81 m. - Plan maksimum wykonany. Jestem zadowolona, rekord świata, złoty medal, mój pierwszy na mistrzostwach świata. Wysłuchanie Mazurka Dąbrowskiego to jest po prostu coś niesamowitego - powiedziała zawodniczka Startu Wrocław.

Oprócz niej złote medale w Dubaju zdobyły Barbara Bieganowska w biegu na 1500 m oraz Karolina Kucharczyk w skoku w dal (obie w kategorii T20). W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajęły Chiny (25 złotych, 23 srebrne, 11 brązowych), wyprzedzając Brazylię (14-9-16) i Wielką Brytanię (13-9-6).