ATP Finals: Francuzi za silni. Kubot i Melo nie awansowali do finału

Rozstawieni z "siódemką" Francuzi Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut okazali się zbyt mocni dla pary Łukasz Kubot/Marcelo Melo w półfinale ATP Finals. Polsk-brazylijska para przegrała 0:2 i nie awansowała do finału turnieju kończącego sezon.

Para Kubot/Melo notowała w tym sezonie zarówno gorsze, jak i lepsze występy. Największym sukcesem było zwycięstwo w sierpniu turnieju ATP w Winston-Salem, oznaczającego 25. deblowy tytuł w karierze Kubota. W fazie grupowej kończącego sezon turnieju ATP Finals polsko-brazylijskiej parze również szło "w kratkę". Zaczęli od zwycięstwa z Ivanem Dodigiem i Filipem Polaskiem (2:1), w drugim meczu musieli uznać wyższość Ravena Klaasena i Michaela Venusa (0:2), by na koniec zapewnić sobie miejsce w półfinale zwycięstwem nad Rajeevem Ramem i Joe Salisburym (2:1).

Francuzi kontynuują jednak zwycięską serię i wygrali swój czwarty mecz na turnieju kończącym sezon. Po komplecie zwycięstw w fazie grupowej, tym razem łupem pary Herbert/Mahut padli właśnie Kubot i Melo.

Polsko-brazylijski duet gładko przegrał pierwszego seta, chociaż wiele wskazywało na wyrównaną batalię. Rywale przełamali już w pierwszym gemie serwisowym pary Kubot/Melo, jednak Polak i Brazylijczyk błyskawicznie odpowiedzieli tym samym. Skuteczniejsi byli jednak Francuzi i wygrali pierwszą partię 6:3.

Dużo większą huśtawką był set drugi, były bowiem aż cztery przełamania, a o końcowym rezultacie miał zadecydować tie-break. Tam trzy pierwsze piłki wygrali Francuzi, którzy do awansu potrzebowali tylko postawienia kropki nad i. To właśnie oni cieszyli się z awansu do finału.

Kubot/Melo - Herbert/Mahut 0:2 (3:6, 6:7)