Fortuna 1 Liga: Dziesiąte zwycięstwo "Górali". Podbeskidzie lepsze od Zagłębia

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała wygrali na własnym stadionie 4:1 z Zagłębiem Sosnowiec w 18. kolejce Fortuna 1 Ligi. Dzięki triumfowi w pierwszym meczu rundy rewanżowej gospodarze umocnili się na pozycji wicelidera. To dziesiąte zwycięstwo bielszczan w obecnych rozgrywkach.

Kibice zgromadzeni przy Rychlińskiego 21 już po trzynastu minutach mogli cieszyć się z prowadzenia. Wynik spotkania potężnym uderzeniem sprzed pola karnego otworzył Rafał Figiel. "Górale" poszli za ciosem. Po trzydziestu minutach było już 2:0, a bramkę dla gospodarzy zdobył Marko Roginic. Chorwat wyszedł sam na sam z bramkarzem Krystianem Stępniowskim i przelobował go. Pięć minut przed przerwą piłkarze z Bielska-Białej po raz trzeci wznieśli ręce w geście triumfu. Gola strzelił Karol Danielak, dla którego było to dziewiąte trafienie w sezonie.

Sześć minut po zmianie stron bramkę kontaktową z rzutu karnego dla sosnowiczan zdobył Fabian Piasecki. Marzenia o korzystnym rezultacie rozwiały się jednak chwilę później, kiedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Bułgar Płamen Krachunov. Czara goryczy przelała się w 83 minucie, kiedy samobójcze trafienie zanotował... obrońca Zagłębia Holender Quentin Seedorf. Ostatecznie Podbeskidzie wygrało 4:1.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (3:0)

Bramki: Figiel 13, Roginic 29, Danielak 41, Krachunov 51 (s) - Piasecki 83 (k)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Martin Polaček - Bartosz Jaroch, Kornel Osyra, Dmytro Baszłaj, Filip Modelski - Karol Danielak (79. Desley Ubbink), Konrad Sieracki, Rafał Figiel, Adrian Rakowski (86. Damian Hilbrycht), Łukasz Sierpina - Marko Roginić (90. Filip Laskowski)

Zagłębie Sosnowiec: Krystian Stępniowski - Tomasz Nawotka, Płamen Kraczunow, Rafał Grzelak, Wojciech Słomka (46. Quentin Seedorf) - Mateusz Szwed (46. Kacper Radkowski), Tomasz Hołota, Patryk Mularczyk, Szymon Pawłowski (78. Carl Stewart), Patryk Małecki - Fabian Piasecki

Żółta kartka: Rakowski, Jaroch - Kraczunow, Piasecki

Czerwona kartka za drugą żółtą: Kraczunow (55, za drugą żółtą)

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Widzów 5 344