El. Euro 2020: Belgia pewnie ograła Rosję w meczu na szczycie

Belgia lepsza od Rosji w meczu drużyn, które już wcześniej zapewniły sobie awans z grupy I na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. "Czerwone Diabły" wygrały 4:1, prowadząc do przerwy już 3:0.

Strzelanie w 19. minucie rozpoczął Thorgan Hazard, którzy wykorzystał podanie swojego brata Edena Hazarda z pola karnego i mocnym strzałem pokonał Guilherme. W 33. minucie swoje trafienie zanotował zawodnik Realu Madryt. Romelu Lukaku w swoim stylu zgrał piłkę po dośrodkowaniu i Hazard strzelił na 2:0.

Tuż przed przerwą starszy z braci Hazard raz jeszcze wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując asystę Kevina De Bruyne. Na 4:0 zza pola karnego trafił Lukaku, a w 79. minucie honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Gieorgij Dżykija, ustalając tym samym wynik.

Belgowie po dziewięciu seriach gier mają na swoim koncie komplet punktów. Dla Rosji była to druga porażka - w pierwszej kolejce również przegrali z Belgią (3:1).

Rosja - Belgia 1:4 (0:3)
Bramki: Dżykija 80 - T. Hazard 19, E. Hazard 33, 40, Lukaku 72

Rosja: Guilherme - Mario Fernandes, Andriej Siemionow, Siergiej Petrow, Gieorgij Dżykija, Jurij Żyrkow (51. Zielimchan Bakajew) - Roman Zobnin (62. Daler Kuziajew), Magomied Ozdojew, Aleksiej Ionow - Aleksiej Miranczuk, Artiom Dziuba (80. Nikołaj Komliczenko)

Belgia: Thibaut Courtois - Toby Alderweireld, Dedryck Boyata, Thomas Vermaelen (67. Jason Denayer) - Timothy Castagne, Kevin De Bruyne, Axel Witsel, Thorgan Hazard - Dries Mertens (52. Youri Tielemans), Eden Hazard, Romelu Lukaku (77. Michy Batshuayi)

Żółte kartki: Petrow