El. Euro 2020: Chorwacja przypieczętowała awans!

Zwycięstwo ze Słowacją nie przyszło łatwo, ale Chorwacja dopięła swego i zapewniła sobie awans do finałów Euro 2020. Gospodarze odrobili straty na stadionie w Rijece i wygrali 3:1.

Chorwaci wygrali niezwykle wyrównaną grupę E, gdzie realne szanse na awans wciąż posiadały cztery zespoły. Finaliści ostatnich mistrzostw świata musieli jednak gonić wynik po trafieniu Roberta Bozenika.

Gospodarze rzucili się na rywali po zmianie stron i wyszli na prowadzenie z nawiązką. Stan meczu wyrównał Nikola Vlasic, chwilę później na prowadzenie wyprowadził ich Bruno Petkovic, a w 66. minucie czerwoną kartkę otrzymał Robert Mak.

Kropkę nad i w 74. minucie postawił Ivan Perisic, a Chorwaci z 17 punktami przypieczętowali awans do kolejnej wielkiej imprezy.

Chorwacja - Słowacja 3:1 (0:1)

Bramki: Vlasić 56, Petković 60, Perisić 74 - Bozenik 32

Chorwacja: Dominik Livaković - Tin Jedvaj, Duje Caleta-Car, Dino Perić, Borna Barisić - Luka Modrić, Marcelo Brozović - Ante Rebić (54. Josip Brekalo), Nikola Vlasić (75. Mateo Kovavić), Ivan Perisić (81. Mislav Orsić) - Bruno Petković

Słowacja: Martin Dubravka - Peter Pekarik, Denis Vavro, Milan Skriniar, David Hancko - Juraj Kucka (79. Patrik Hrosovsky), Stanislav Lobotka, Marek Hamsik - Albert Rusnak (63. Lukas Haraslin), Robert Bozenik (72. Michal Duris), Robert Mak

Żółte kartki: Caleta-Car, Rebić - Mak, Dubravka
Czerwona kartka: Mak (66, za drugą żółtą).