El. ME 2020: Rasistowskie okrzyki i rzut piłką golfową podczas meczu

Piłka nożna

Rumuńscy kibice po raz kolejny doprowadzili do przerwania meczu piłkarskiego. W trakcie spotkania ich reprezentacji ze Szwecją (0:2) w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2020 doszło do rasistowskich okrzyków w kierunku Alexandra Isaka. Rzucono także z trybun piłką golfową.

Isak wiedział, że okrzyki skierowane były w jego kierunku, ale poprosił sędziego, by z tego powodu nie przerywał meczu. "Nie powinniśmy w żaden sposób dać się sprowokować tym idiotom" - powiedział 20-letni piłkarz.

 

Po tym jak pod koniec piątkowego spotkania w Bukareszcie na murawę rzucono z trybun piłeczkę golfową sędzia Daniele Orsato postanowił na kilka minut przerwać mecz.

 

"Takie zachowanie kibiców powoduje, że człowiek przestaje cieszyć się futbolem. Nie można przejść obok bez żadnej reakcji" - skomentował 28-letni gracz gości Emil Forsberg w szwedzkiej telewizji.

 

Ekipa "Trzech Koron" zakwalifikowała się już na Euro 2020.

 

To nie był pierwszy rasistowski incydent z udziałem rumuńskich kibiców. Wcześniej podobne zdarzenia miały miejsca w meczach z Hiszpanią (1:2) i Maltą (1:0).

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie