PlusLiga: GKS Katowice - Cuprum Lubin. Transmisja w Polsacie Sport News

Siatkówka
PlusLiga: GKS Katowice - Cuprum Lubin. Transmisja w Polsacie Sport News
fot. Cyfrasport

Jedno z sobotnich spotkań 5. kolejki PlusLigi odbędzie się w Katowicach, gdzie ekipa GKS-u zmierzy się z Cuprum Lubin. Oba zespoły plasują się w dolnej części tabeli, mając na swoim koncie jedno zwycięstwo. Bezpośrednia konfrontacja pozwoli którejś z drużyn na drugi triumf w tym sezonie. Transmisja meczu w Polsacie Sport News.

Lubinianie plasują się na 12. lokacie z bilansem jednego zwycięstwa oraz czterech porażek. Przed kilkoma dniami siatkarze Cuprum przegrali u siebie z Cerradem Czarnymi Radom 1:3 w spotkaniu rozegranym awansem z 13. serii gier. Wcześniej podopieczni Marcelo Fronckowiaka musieli uznać wyższość Asseco Resovii Rzeszów (1:3), Jastrzębskiemu Węglowi (0:3) oraz Aluronowi Virtu CMC Zawiercie (2:3). Wspomniany triumf miał miejsce w najmniej oczekiwanym miejscu - w Bełchatowie z PGE Skrą 3:2.

 

Katowiczanie, mimo że rozegrali jedno spotkanie mniej, plasują się na 10. miejscu z dwoma punktami więcej. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza udanie rozpoczęli sezon, ponieważ wygrali we własnej hali z Asseco Resovią Rzeszów 3:2. Trzy kolejne konfrontacje to przegrane po... tie-breakach - odpowiednio z PGE Skrą Bełchatów, Treflem Gdańsk oraz Indykpolem AZS Olsztyn. To oznacza, że ekipa ze stolicy Górnego Śląska rozegrała już 20 setów! Przy większym szczęściu GKS mógłby w tym momencie znajdować się w górnej części tabeli.

 

Czy kibiców GKS-u znowu czeka pięciosetowy bój? W poprzednim sezonie katowiczanie przegrali u siebie z Cuprum 0:3. A jak będzie w sobotnie popołudnie?

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

 

Transmisja meczu GKS Katowice - Cuprum Lubin o godz. 17:30 w Polsacie Sport News.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze