UFC: Błachowicz - Jacare. Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki
UFC: Błachowicz - Jacare. Transmisja w Polsacie Sport
fot. youtube.com

W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się gala UFC w Sao Paulo. W walce wieczoru po raz kolejny zobaczymy Jana Błachowicza. Rywalem Polaka będzie Ronaldo "Jacare" Souza. Transmisja gali UFC: Błachowicz - Jacare od 2.00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport.

Polak ma za sobą najcenniejsze zwycięstwo w karierze. Na gali UFC 239 skrzyżował rękawice z byłym mistrzem wagi średniej Lukiem Rockholdem, dla którego był to debiut w wyższej kategorii. Dla wielu ekspertów to Amerykanin był faworytem, a dodatkowo sam zainteresowany bardziej skupiał się na wyzywaniu mistrza Jona Jonesa, niż docenieniu najbliższego rywala. To zemściło się w oktagonie. Błachowicz znokautował go w drugiej rundzie.

 

Wydawało się, że tym samym zasłuży na walkę o mistrzowski pas. Tak się jednak nie stało. Jones nie ma jeszcze przeciwnika, choć coraz więcej wskazuje na to, że zmierzy się z niepokonanym Dominickiem Reyesem. Z kolei rywalem Błachowicza został inny znakomity zawodnik, który jeszcze niedawno wojował w dywizji średniej.

 

Ronaldo "Jacare" Souza to legenda MMA. W przeszłości odnosił mnóstwo sukcesów w brazylijskim jiu-jitsu. Jego lista sukcesów grapplingowych jest naprawdę długa. W MMA szło mu równie dobrze, choć nigdy nie wywalczył pasa mistrzowskiego. Do tej pory bił się w kategorii średniej, wygrywając z m.in. Gegardem Mousasim, Vitorem Belfortem oraz Chrisem Weidmanem. Ostatnio przegrał jednak z Jackiem Hermanssonem, stąd zapewne pomysł o zmianie kategorii wagowej.

 

Brazylijczyk znakomicie czuje się w parterze, a dla wielu ekspertów jest w tym najlepszy bez podziału na kategorie wagowe. Żeby jednak się tam sprawdzić, musi przenieść walkę do parteru. Czy będzie w stanie obalić Błachowicza? Zawodnik z Cieszyna zapewnia, że nie boi się tej płaszczyzny.

 

- Jacare jest w parterze bardzo dobry, ale jeśli już się tam znajdziemy, to nie mam zamiaru panikować. Przerobiliśmy również ten element. Będę gotowy także na całe 25 minut walki... ale tak długo nie chce mi się walczyć. Będę szukał szybszego skończenia - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl.

 

Błachowicz przewidział nokaut na Rockholdzie w drugiej rundzie. To samo planuje zrobić z Brazylijczykiem. Czy mu się uda?

 

Karta walk gali UFC w Brazylii:

 

Karta główna:

 

Jan Błachowicz (24-8, 6 KO, 9 SUB) - Ronaldo "Jacare" Souza (26-7-1NC, 8 KO, 14 SUB)

Mauricio Rua (26-11, 21 KO, 1 SUB) - Paul Craig (12-4, 1 KO, 11 SUB)
Charles Oliveira (27-8-1NC, 7 KO, 18 SUB) - Jared Gordon (15-3, 6 KO, 2 SUB)
Antonio Arroyo (9-2, 4 KO, 4 SUB) - Andre Muniz (18-4, 4 KO, 12 SUB)
Markus Perez (12-2, 3 KO, 6 SUB) - Wellington Turman (15-3, 4 KO, 7 SUB)

 

Karta wstępna:

 

Sergio Moraes (14-5-1, 1 KO, 8 SUB) - James Krause (26-7, 7 KO, 14 SUB)
Ricardo Ramos (13-2, 3 KO, 6 SUB) - Eduardo Garagorri (13-0, 4 KO, 6 SUB)
Francisco Trinaldo (23-7, 8 KO, 5 SUB) - Bobby Green (24-9-1, 8 KO, 9 SUB)
Warlley Alves (13-3, 3 KO, 6 SUB) - Randy Brown (11-3, 6 KO, 3 SUB)
Douglas Silva De Andrade (25-3, 19 KO, 1 SUB) - Renan Barao (34-8-1NC, 8 KO, 15 SUB)
Ariane Lipski (11-5, 6 KO, 2 SUB) - Isabella de Padua (5-1, 2 KO, 1 SUB)
Vanessa Melo (10-6, 2 SUB) - Tracy Cortez (6-1, 1 KO, 1 SUB)

 

Transmisja gali UFC w Brazylii: Błachowicz - Jacare Souza w nocy z soboty na niedzielę od godziny 02:00 w Polsacie Sport.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze