LSK: Developres SkyRes górą w hicie kolejki

W meczu V kolejki LSK zawodniczki Developres SkyRes Rzeszów pokonały Grot Budowlanych Łódź 3:0 (25:20, 25:22, 25:23). Zawodniczką spotkania została atakująca gospodarzy Katarzyna Zaroślińska-Król.

Developres rozpoczął pierwszego seta od prowadzenia 3:1, ale błyskawicznie inicjatywę przejęły łodzianki. Od tego momentu walka rozgorzała na dobre. W ekipie gospodarzy nie do zatrzymania była Katarzyna Zaroslińska-Król, która skończyła 8 na 13 ataków. Nieco gorzej wyglądała gra skrzydłowych wicemistrza Polski. Łącznie bowiem na 23 ataki tylko 4 były skuteczne. Mimo to zespół z Łodzi do połowy seta trzymał dystans, prowadząc 13:12.

Za chwilę jednak inicjatywa należała już do miejscowych. W nieprawdopodobnym sposób piłkę w obronie podbiła Natalia Valentin-Anderson, a kontrę wykończyła Jelena Blagojevic, dla której był to pierwszy skuteczny atak w tym secie. Później skutecznymi zagrywkami popisywał się Kamila Witkowska i przewaga Developresu zaczęła rosnąć. Wejście Juli Twardowskiej na pozycję atakującej na chwilę tylko pozwoliło Budowalnym złapać dystans z rywalem, gdyż za moment znów swój piąty bieg włączyła Zaroslińska-Król i Developres nie był do zatrzymania.

Jeszcze większe emocje były w partii numer dwa. Mocno zdeterminowane łodzianki rozpoczęły ją od prowadzenia 5:0. Rzeszowianki miały problemy z przyjęciem, szwankowało rozegranie, a rywalki były bezbłędne w kontrach. Zespół trenera Stephane Antigi zaczął mozolnie odrabiać dystans. Dobrą zmianę dała Ali Frantti (62 proc. skuteczności ataku), która zastąpiła mającą problemy w ofensywie Blagojević.

To właśnie po ataku Amerykanki Developres w końcówce seta wyszedł na prowadzenie (19:18) i nie oddał go już do końca. Trzeci set znów łodzianki rozpoczęły od prowadzenia 3:0, ale rywalki szybko ten dystans zniwelowały. W końcówce zawodniczki ekipy gości prowadziły 20:18 ale nie potrafiły dowieźć tego do końca. W kluczowych momentach błędy w ataku popełniły Jaroslava Pencova i Julia Twardowska, a nieomylna w kontrach była wybrana MVP Zaroślińska-Król (57 proc. skuteczność ataku).

– Myślę, że w każdym elemencie zagrałyśmy dobrze.  Skutecznie zagrywałyśmy i odrzuciłyśmy rywalki od siatki. Wygrałyśmy całokształtem - powiedziała Zaroslińska-Król.

LSK Developres SkyRes Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:22, 25:23)