NHL: Cztery gole Eichela dla Sabres

Hokeiści Buffalo Sabres pokonali Ottawa Senators 4:2 w sobotnim meczu ligi NHL, a wszystkie gole dla triumfatorów zdobył 23-letni Jack Eichel.

Amerykanin wpisał się na listę strzelców w 22. 30. 53. i 60. minucie. Goście odpowiedzieli trafieniami Anthony'ego Duclaira w 27. min i Tylera Ennisa (były zawodnik klubu z Buffalo) w 43.

Wcześniej Eichel zapisał na koncie hat-trick pod koniec 2017 roku w spotkaniu z Carolina Hurricanes (4:5 po dogrywce).

Zespół Sabres przerwał w sobotę serię sześciu porażek i odniósł pierwsze zwycięstwo w listopadzie. Wcześniej pokonał 25 października Detroit Red Wings 2:0 na wyjeździe.

Zdobywcy Pucharu Stanleya w poprzednim sezonie, hokeiści St. Louis Blues przegrali z Anaheim Ducks 1:4. Trzy bramki zdobył Derek Grant i był to jego pierwszy hat-trick w karierze.

Ekipa Ducks zanotowała pierwszy sukces po pięciu ligowych porażkach z rzędu.

W innym spotkaniu aktualni wicemistrzowie Boston Bruins ulegli u siebie mistrzom NHL z 2018 roku Washington Capitals 2:3 (po karnych).

Stołeczni gracze doprowadzili do remisu na 59 sekund przed końcową syreną, a autorem trafienia był T.J. Oshie. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w piątej serii karnych gola uzyskał Jakub Vrana.

Przyjezdni mieli ogromną przewagę w liczbie strzałów: 44-23.