Wołosz wywalczyła Superpuchar Włoch

Siatkarki Imoco Volley Conegliano pokonały w meczu o Superpuchar Włoch ekipę Igor Gorgonzola Novara (3:0). Srebrne medalistki Ligi Mistrzyń z poprzedniego sezonu wywalczyły to trofeum po raz trzeci w historii. Udany występ w barwach klubu z północy Italii zanotowała Joanna Wołosz.

Podopieczne Daniele Santarelliego obroniły trofeum i w powtórce finału sprzed roku nie dały szans rywalkom, wygrywając pewnie w trzech setach (25:20, 25:17, 25:21). Reprezentantka Polski dobrze zarządzała grą, obsługując podaniami Paoli Egonu, która zdobyła aż 26 punktów.

Przewaga Volley Conegliano widoczna była w każdym secie. Mistrzynie Włoch potrafiły szybko odskoczyć przeciwniczkom i skutecznie utrzymać prowadzenie. W trzecim secie na placu gry pojawiła się Zuzanna Górecka, która zdobyła dwa punkty na pięć prób ataku.

Imoco Volley Conegliano - Igor Gorgonzola Novara 3:0 (25:20, 25:17, 25:21)