Askren zakończył karierę!

Sporty walki

Po dwóch porażkach z rzędu Ben Askren (19-2-1NC, 6 KO, 6 SUB) zakończył karierę w MMA! Jak poinformował, chodzi o problemy z biodrem.

Do 2019 roku "Funky" pozostawał niepokonany w zawodowym MMA. Kiedy jednak podpisał kontrakt UFC stało się jasne, że poprzeczka powędruje znacznie wyżej. Na początku zmierzył się z byłym mistrzem wagi półśredniej Robbie'em Lawlerem. Tylko sobie znanym sposobem przetrwał nawałnicę i zdołał wygrać przez poddanie. Później nie było już tak kolorowo.

 

Organizacja zestawiła go z Jorge Masvidalem. Askren przegrał w pięć sekund, co jest najszybszym skończeniem w historii największej organizacji MMA na świecie! W październiku "Funky" otrzymał szansę powrotu na właściwą ścieżkę. To mu się jednak nie udało. Tym razem przegrał przez poddanie z parterowym wirtuozem Demianem Maią.

 

W poniedziałkowym programie "Ariel Helwani's MMA Show" ogłosił przejście na sportową emeryturę. Jako powód podał konieczność operacji biodra.

- Nie chciałem, by ludzie myśleli, że używam tego jako wymówki. Przegrałem, bo nie byłem wystarczająco dobry. Moi rywale pokonali, bo byli ode mnie lepsi - powiedział.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze