El. Euro 2020: 9:1! Włochy rozbiły Armenię

Reprezentacja Włoch zakończyła eliminacje Euro 2020 z kompletem dziesięciu zwycięstw. W poniedziałek podopieczni Roberto Manciniego rozbili Armenię 9:1!

W porównaniu do poprzedniego meczu z Bośnią i Hercegowiną (3:0) doszło do siedmiu zmian w podstawowym składzie Włoch. Mimo tego, gospodarze ruszyli do ataków od samego początku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 8. i 9. minucie na listę strzelców wpisali się Ciro Immobile i Nicolo Zaniolo. Jak się okazało, Aram Airapetyan miał coraz więcej pracy.  Jeszcze przed przerwą dwa razy wyciągał piłkę z siatki, tym razem po uderzeniach Nicolo Barella i ponownie Immobile.

Po przerwie gospodarze nie zwalniali tempa. Swojego drugiego gola strzelił Zaniolo. Później trafienia dołożyli także Alessio Romagnoli i Jorginho, który skutecznie wykonał rzut karny, Riccardo Orsolini i Federico Chiesa. W międzyczasie honorową bramkę dla Armenii zdobył Edgar Babayan, popisując się pięknym uderzeniem z dystansu.

Reprezentacja Włoch dopiero po raz trzeci w historii strzeliła w jednym spotkaniu co najmniej dziewięć goli. Poprzednio dokonała tej sztuki w meczach z Egiptem (11:3) w 1928 roku i Stanami Zjednoczonymi (9:0) w 1948 roku. Dla podopiecznych Manciniego było to jednocześnie jedenaste zwycięstwo z rzędu.

Włochy - Armenia 9:1 (4:0)
Bramki: Immobile 8, 33, Zaniolo 9, 64, Barella 29, Romagnoli 72, Jorginho 75 (k), Orsolini 78, Chiesa 81 - Babayan 79

Włochy: Salvatore Sirigu (77. Alex Meret) - Giovanni Di Lorenzo, Leonardo Bonucci (69. Armando Izzo), Alessio Romagnoli, Cristiano Biraghi - Sandro Tonali, Jorginho, Nicolo Barella (46. Riccardo Orsolini) - Nicolo Zaniolo, Ciro Immobile, Federico Chiesa

Armenia: Aram Airapetyan - Hovhannes Hambartsumyan, Varazdet Haroyan, Andre Calisir, Hayk Iskhanyan (69. Artur Sarkisov), Kamo Hovhannisyan - Edgar Babayan, Artak Grigoryan (60. Artem Simonyan), Artak Edigaryan (82. Petros Avetisyan), Tigran Barseghyan - Aleksandre Karapetyan

Żółta kartka: Haroyan