El. Euro 2020: Hiszpanie rozgromili Rumunię

Pewna awansu reprezentacja Hiszpanii urządziła sobie na Wanda Metropolitano konkurs strzelecki i rozbiła Rumunię 5:0.

La Furia Roja błyskawicznie rzuciła się na rywali i otworzyła wynik już w ósmej minucie za sprawą trafienia Fabiana Ruiza. Gigantyczna dominacja gospodarzy zaowocowała kolejnymi trafieniami jeszcze przed zmianą stron.

Końcówka pierwszej połowy należała do Gerarda Moreno, który dwukrotnie pokonał Cipriana Tatarusanu na przestrzeni kilku minut, nabił też obrońcę rywali Adriana Rusa. W drugiej połowie gospodarze spuścili z tonu, ale spotkanie zakończyli w efektownym stylu po golu Mikela Oyarzabala z dystansu.

Hiszpanie byli bezlitośni i zakończyli el. Euro 2020 bez porażki, na szczycie grupy F.

Hiszpania - Rumunia 5:0 (4:0)
Bramki: Ruiz 8, Moreno 33, 43, Rus 45+1 (s), Oyarzabal 90+2

Hiszpania: Kepa Arrizabalaga - Dani Carvajal, Sergio Ramos (62. Raul Albiol), Javi Martinez, Jose Gaya - Fabian Ruiz, Sergio Busquets, Saul Niguez - Gerard Moreno (56. Mikel Oyarzabal), Alvaro Morata, Santiago Cazorla (67. Paco Alcacer)

Rumunia: Ciprian Tatarusanu - Romario Benzar, Adrian Rus, Ionut Nedelcearu, Alin Tosca - Tudor Baluta, Razvan Marin (65. Alexandru Cicaldau) - Florinel Coman (56. Alexandru Mitrita), Ianis Hagi (73. Dan Nistor 73), Nicolae Stanciu - George Puscas

W drugim spotkaniu Norwegia skromnie pokonała Maltę 2:1 i może już szykować się do spotkań barażowych.

Malta - Norwegia 1:2 (1:1)
Bramki: Fenech 40 - King 7, Sorloth 62

Malta: Henry Bonello - Joseph Mbong, Zach Muscat, Andrei Agius, Steve Borg (74. Ferdinando Apap), Joseph Zerafa - Rowen Muscat (70. Nikolai Muscat), Dunstan Vella (60. Alfred Effiong), Paul Fenech, Kyrian Nwoko - Michael Mifsud

Norwegia: Orjan Nyland - Jonas Svensson (65. Tarik Elyounoussi), Tore Reginiussen, Kristoffer Ajer, Birger Meling - Mats Moller Daehli (46. Omar Elabdellaoui), Sander Berge, Markus Henriksen, Iver Fossum - Joshua King, Alexander Sorloth.