LSK: Ósma porażka E.Leclerc Radomki. Piła wywalczyła komplet punktów

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom przegrały ósmy mecz w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. W piątej kolejce lepsza okazała się Enea PTPS Piła. Najlepszą zawodniczką spotkania po raz pierwszy w tegorocznych rozgrywkach wybrana została Paula Słonecka.

Było to spotkanie dwóch drużyn, które nie najlepiej rozpoczęły sezon. Radomianki od początku rozgrywek nie zanotowały ani jednego zwycięstwa, a pilanki triumfowały zaledwie dwa razy.

Początek spotkania pokazał, że sytuacja w tabeli jest adekwatna. Oba zespoły stworzyły bardzo wyrównane widowisko. W ofensywie E.Leclers Radomki błyszczała Renata Biała, która do stanu 14:12 zdobyła aż sześć punktów atakiem. W dalszej części seta żadna z ekip nie zdołała odskoczyć. O tym, kto lepiej otworzy to spotkanie, zadecydowała końcówka, która okazała się bardziej szczęśliwa dla przyjezdnych.

Porażka podrażniła radomianki. Szybko uzyskały prowadzenie 7:3 w drugiej odsłonie i wydawało się, że będą mogły nieco spokojniej prowadzić grę. Po chwili na tablicy wyników pojawił się jednak remis 9:9. Zespół z Piły kontynuował dobrą grę wymuszając błędy gospodyń. To dało podopiecznym Mirosława Zawieracza prowadzenie 12:10. Ekipa PTPS utrzymywała dystans, lecz w końcówce ponownie jej przewaga "stopniała" do zera. Ostatnia faza seta była pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i prostych błędów. Mniej popełniły ich przyjezdne i to one po zakończeniu drugiej partii były pewne zdobycia co najmniej jednego punktu.

Radomianki wyglądały niewyraźnie, co niejednokrotnie powtarzali komentatorzy tego spotkania. Mimo tego potrafiły nawiązać równorzędną walkę przynajmniej na początku seta. Gospodynie mają z pewnością czego żałować, bo w pewnym momencie wypracowały sobie czteropunktową przewagę, lecz nie utrzymały jej i przegrały 21:25.

E.Leclerc Radomka Radom - Enea PTPS Piła 0:3 (25:27, 27:29, 21:25)

E.Leclerc Radomka Radom: Paulina Szpak, Emilia Mucha, Izabela Bałucka, Marharyta Azizova, Renata Biała, Julietta Lazcano, Agata Witkowska (L) oraz Majka Szczepańska-Pogoda, Sonia Kubacka, Oliwia Bałuk, Paulina Zaborowska, Anna Bodasińska (L)

Enea PTPS Piła: Sylwia Kucharska, Oliwia Urban, Judyta Gawlak, Żaneta Baran, Paula Słonecka, Karolina Bednarek, Magdalena Saad (L) oraz Emilia Szubert, Rozalia Hnatszyn, Gabriela Ponitkowska

MVP: Paula Słonecka