Rozgrywki siatkarskie zawieszone! Gigantyczne protesty w Iranie dotknęły także sport

Siatkówka
Rozgrywki siatkarskie zawieszone! Gigantyczne protesty w Iranie dotknęły także sport
fot. PAP

Liczne pożary, brak internetu i tysiące ludzi protestujących na ulicach - tak wygląda irański krajobraz w ostatnich dniach. Ucierpiał na tym także sport - irański związek siatkarski zdecydował się odwołać spotkania szóstej kolejki tamtejszej Super League.

Od piątku na przestrzeni całego Iranu trwają protesty przeciwko podwyżce cen benzyny i racjonowaniu paliwa. Przerodziły się one w demonstracje o charakterze politycznym. Protestujący, ktorzy domagają się ustąpienia religijnych przywódców kraju, podpalili ponad sto banków i kilkadziesiąt innych budynków. Zdjęcia ognia obiegają cały świat. W kraju zawieszono także funkcjonowanie internetu.

 

Sprawy polityczne przenoszą się także na sport. Irańska federacja siatkarska (IRIVF) podjęła decyzję o odwołaniu szóstej kolejki tamtejszej ligi mężczyzn, ze względu na brak odpowiednich warunków do rozegrania spotkań 17 listopada.

 

W ten sposób nie odbyły się między innymi spotkania lidera Super League, a więc Matin Varamin - najlepszy zespół tamtejszej ligi miał wybrać się do Saipa Alborz.

 

Władze przekazały, że w zajściach do tej pory zginął jeden policjant i jeden cywil, a około 1000 "awanturników" aresztowano, jednak według innych źródeł zginęło już kilkanaście osób. - Buntownicy używali noży i broni (...) wielu policjantów i członków sił bezpieczeństwa zostało zabitych (podczas protestów) lub wziętych jako zakładników - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej rzecznik rządu Ali Rabiei.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie