El. Euro 2020: Wspaniałe pożegnanie Piszczka! Zwycięski thriller ze Słowenią na PGE Narodowym

Trzy punkty na zakończenie eliminacji! Reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2 i przypieczętowała wygraną w grupie G. Gole dla gospodarzy strzelili Sebastian Szymański, Robert Lewandowski i Jacek Góralski. Mecz ze Słowenią był ostatnim dla Łukasza Piszczka w drużynie narodowej.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla Biało-Czerwonych. W 5. minucie Jan Oblak wypiąstkował dośrodkowanie z rzutu rożnego, przed polem karnym piłkę uderzył Szymański i mocnym strzałem bez przyjęcia pokonał golkipera Atletico Madryt. Dla 20-letniego pomocnika było to pierwsze trafienie w dorosłej reprezentacji Polski.

Przy centrze kontuzji nabawił się Kamil Glik. Obrońca zderzył się z Oblakiem i według reportera Polsatu Sport Marcina Feddka, defensor Monaco złamał nos. W jego miejsce pojawił się Artur Jędrzejczyk. Chwilę później w niezłej sytuacji w polu karnym znalazł się Piotr Zieliński, ale nie zdołał strzelić gola na 2:0.

Co nie udało się pomocnikowi Napoli, wyszło w 14. minucie Matavzowi. Napastnik reprezentacji Słowenii wykorzystał świetne podanie Josipa Ilicicia, który z łatwością ograł w polu karnym Arkadiusza Recę i doprowadził do remisu.

Przed meczem mówiło się, że Piszczek w swoim ostatnim występie zagra około 30 minut i zostanie zmieniony. W związku z kontuzją Glika, defensor Borussii Dortmund spędził jednak na murawie ponad 45 minut. W doliczonym czasie pierwszej połowy w jego miejsce na murawie pojawił się Tomasz Kędziora. Piłkarze obu drużyn przygotowali szpaler, a kibice na stojąco pożegnali 66-krotnego reprezentanta Polski.

W 54. minucie kapitalną indywidualną akcją popisał się Lewandowski. Kapitan polskiej kadry minął kilku przeciwników, a następnie dokładnym uderzeniem pokonał Oblaka. Chwilę później powinno być 3:1 dla gospodarzy, ale Zieliński w doskonałej sytuacji uderzył tak, że golkiper Atletico Madryt sparował piłkę.

Niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić i tak było w tym przypadku. W 60. minucie goście doprowadzili do remisu. Ilicić wykorzystał składną akcję Słowenii i Szczęsny był bez szans. Z czasem goście przejęli inicjatywę i coraz śmielej atakowali.

Choć Słowenia miała optyczną przewagę, gola na 3:2 strzelili gospodarze. W narożniku pola karnego indywidualną akcją popisał się Lewandowski, dośrodkował do Grosickiego, który zgrał do Góralskiego. Pomocnik Łudogorca Razgrad z najbliższej odległości na wślizgu trafił w piłkę i zanotował swoje premierowe trafienie w reprezentacji Polski.

W ostatnich minutach Słowenia musiała radzić sobie w osłabieniu. Z boiska wyleciał bowiem Jasmin Kurtić. Wynik spotkania już się nie zmienił i Biało-Czerwoni zrewanżowali się Słoweńcom za porażkę z Lublany (0:2). Polska wygrała grupę G, gromadząc 25 punktów w 10 spotkaniach. Goście zajęli czwarte miejsce z 14 punktami na koncie.

Polska - Słowenia 3:2 (1:1)
Bramki: Szymański 5, Lewandowski 54, Góralski 81 - Matavz 14, Ilicić 60

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek (45. Tomasz Kędziora), Kamil Glik (7. Artur Jędrzejczyk), Jan Bednarek, Arkadiusz Reca - Sebastian Szymański (86. Kamil Jóźwiak), Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki - Piotr Zieliński - Robert Lewandowski

Słowenia: Jan Oblak - Petar Stojanović, Miha Blazić, Miha Mevlja, Jure Balkovec - Rene Krhin, Jasmin Kurtić - Josip Ilicić, Jaka Bijol (72. Miha Zajc), Benjamin Verbić (86. Rajko Rep) - Tim Matavz (89. Haris Vuckic)

Żółte kartki: Reca, Krychowiak, Kędziora - Kurtić

Czerwona kartka: Kurtić (86, za drugą żółtą)

Polska - Słowenia 3:2

90' Koniec meczu. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

90' Zieliński obok bramki.

Polska - Słowenia 3:2. Gol Góralskiego (WIDEO)

Spotkanie ze Słowenią na PGE Narodowym obfitowało w gole, a Polacy poszli z rywalami na wymianę ciosów. Na 3:2 w 80. minucie spotkania podwyższył Jacek Góralski, który podłączył się do akcji ofensywnej!

89' Ostatnia zmiana w ekipie gości. Za Matavza na murawie pojawił się Haris Vuckic.

87' Czerwona kartka dla Kurticia! Sędzia pokazał pomocnikowi Słowenii drugą żółtą kartkę!

86' W miejsce Benjamina Verbicia wszedł Rajko Rep, a za Szymańskiego pojawił się debiutujący w kadrze Kamil Jóźwiak.

86' Żółta kartka dla Kędziory.

83' Szymański leży na murawie. Prawdopodobnie będzie konieczna zmiana.

81' Dośrodkowanie Lewandowskiego, Grosicki zgrał do Góralskiego i były pomocnik Jagiellonii Białystok z najbliższej odległości pokonał Oblaka.

81' Góralski na 3:2!

Polska - Słowenia 2:2

79' Raz jeszcze zablokowany Krychowiak.

76' Zablokowane dwa uderzenia Krychowiaka.

75' Czujnie Szczęsny wybił piłkę głową poza swoim polem karnym!

Polska - Słowenia 2:2. Gol Ilicicia (WIDEO)

Radość Biało-Czerwonych nie potrwała zbyt długo! Chwilę po trafieniu Roberta Lewandowskiego, fantastyczną klepką w polu karnym popisali się Słoweńcy, a akcję na 2:2 wykończył Josip Ilicic.

72' Zmiana w ekipie gości. Miha Zajc za Jakę Bijola.

72' Verbić wysoko nad bramką.

71' Żółta kartka dla Krychowiaka za protesty.

67' Lewandowski z dystansu, ale Oblak spokojnie interweniował.

Polska - Słowenia 2:1. Gol Lewandowskiego (WIDEO)

Robert Lewandowski powiększył swój dorobek bramkowy w biało-czerwonej koszulce! Nasz kapitan minął kilku rywali i pokonał Jana Oblaka strzałem w dalszy słupek, podwyższając prowadzenie reprezentacji Polski na 2:1.

61' Świetna akcja zespołowa Słowenii i Ilicić strzelił na 2:2.

Polska - Słowenia 2:1

59' Znowu Zieliński! Tym razem obok bramki.

57' Kapitalne dogranie Kędziory w pole karne do Zielińskiego, ale pomocnik Napoli uderzył tak, że Oblak obronił jego strzał!

54' Kapitan reprezentacji Polski minął kilku przeciwników, a następnie dokładnym uderzeniem pokonał Oblaka!

54' Co za akcja Lewandowskiego! 2:1

Polska - Słowenia 1:1

51' Strzał Krychowiaka, ale na posterunku Oblak. Po chwili skutecznie interweniował Szczęsny.

Piękne pożegnanie Piszczka! Oklaskiwali go kibice, koledzy i rywale (WIDEO)

Łukasz Piszczek rozegrał ostatni mecz w reprezentacji Polski! Obrońca wyszedł w pierwszym składzie na mecz ze Słowenią, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy opuścił boisko. Kibice, koledzy oraz rywale zgotowali mu piękne pożegnanie. Na poniedziałkowej konferencji prasowej Jerzy Brzęczek zapowiedział, że Piszczek pojawi się w pierwszym składzie reprezentacji Polski w meczu ze Słowenią.

50' Rzut rożny dla Polski po akcji Krychowiaka.

46' Początek drugiej połowy!

45' Niecelnie Ilicić i koniec pierwszej połowy.

45' Rzut wolny z bocznego sektora gry w okolicach pola karnego dla Słowenii.

45' Tomasz Kędziora w miejsce Piszczka. Ostatni mecz w reprezentacji zawodnika Borussii Dortmund!

45' Szymański zza pola karnego. Tym razem zbyt lekko.

45' Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy.

43' Rzut rożny dla gości.

Boniek uhonorował Piszczka! Wielkie wzruszenie 34-latka (WIDEO)

Spotkanie zamykające el. Euro 2020 ze Słowenią jest ostatnim dla Łukasza Piszczka w koszulce narodowej. Obrońca, który przez wiele lat bronił barw reprezentacji, otrzymał przed pierwszym gwizdkiem wyjątkowy podarunek od Zbigniewa Bońka. Piszczek zrezygnował z gry dla kadry po MŚ 2018 w Rosji, ale w starciu ze Słowenią ma okazję pożegnać się z publicznością na PGE Narodowym.

40' Centra Zielińskiego z rzutu rożnego. Od autu Słoweńcy.

39' Góralski szukał w polu karnym Szymańskiego, ale potknął się były zawodnik Legii Warszawa.

37' Kolejny korner dla Biało-Czerwonych.

35' Lewandowski głową po centrze Szymańskiego, ale łapie piłkę Oblak!

35' Jesteśmy już pod drugim polem karnym. Rzut rożny dla Polski.

34' Korner dla gości.

Glik złamał nos i stracił przytomność (WIDEO)

Słodko-gorzki smak miało otwarcie przez Biało-Czerwonych wyniku meczu ze Słoweńcami. Chwilę przed tym, jak Sebastian Szymański pokonał Jana Oblaka efektownym strzałem z dystansu, kontuzji nabawił się Kamil Glik.

33' Żółta kartka dla Recy.

Polska - Słowenia 1:1. Gol Matavza (WIDEO)

Euforia nie trwała zbyt długo! Polacy szybko wyszli na prowadzenie w ostatnim spotkaniu el. Euro 2020 ze Słowenią, jednak rywale potrafili odpowiedzieć. Po efektownej akcji Josipa Ilicicia do siatki trafił Tim Matavz. Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

28' Dynamiczna akcja Grosickiego i niecelny strzał.

27' Kolejny faul Góralskiego w środku pola.

23' Niecelny strzał Piszczka głową i od bramki Oblak.

23' Kolejny rzut rożny dla Polski.

19' Dośrodkowanie z rzutu wolnego Zielińskiego, ale piłka wybita przez gości.

17' Grosicki znowu szalał na lewej stronie, ale zbyt lekko dośrodkował. Rzut rożny.

14' Remis. Świetne zachowanie Josipa Ilicicia w polu karnym, który ograł Arkadiusza Recę i dograł do Tima Matavza, a napastnik z bliskiej odległości pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Polska - Słowenia 1:0. Gol Szymańskiego (WIDEO)

Reprezentacja Polski świetnie rozpoczęła ostatnie spotkanie eliminacyjne ze Słowenią, bo już w 3. minucie spotkania wynik atomowym strzałem otworzył Sebastian Szymański. Dla pomocnika Dynama Moskwa był to premierowy gol w kadrze. Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Polska - Słowenia 1:0

12' Rzut rożny dla gospodarzy, ale od bramki rozpocznie Oblak.

10' Zdaniem reportera Polsatu Sport Marcina Feddka, Glik ma złamany nos.

10' Ależ było blisko drugiego gola! Świetna akcja Kamila Grosickiego na lewym skrzydle, dośrodkowanie i Zieliński prawie skierował futbolówkę do siatki.

7' Obrońca Legii Warszawa zameldował się na murawie.

5' Kontuzja Kamila Glika. Do wejścia gotowy jest Artur Jędrzejczyk.

5' Wrzutka z rzutu rożnego, wybicie przez Jana Oblaka przed pole karne i Szymański trafił do siatki.

4' Goooooooooooool! Sebastian Szymański!

Polska - Słowenia 0:0

3' Było groźnie! Rzut rożny dla Biało-Czerwonych.

2' Leży na murawie Jacek Góralski. Żółta kartka dla Jasmina Kurticia za faul na polskim pomocniku.

1' Gramy!

Czas na hymny obu krajów.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek wręczył Łukaszowi Piszczkowi pamiątkową koszulkę. PGE Narodowy żegna prawego obrońcę!

Euro 2020: Kiedy odbędzie się losowanie grup?

Kiedy odbędzie się losowanie fazy grupowej Euro 2020? Eliminacje lada moment się zakończą, więc to pytanie pada coraz częściej. Ceremonia odbędzie się jeszcze w listopadzie. Sprawdźcie dokładny termin! Ostatnie mecze eliminacji Euro 2020 zostaną rozegrane 19 listopada. Wtedy będziemy znać dwudziestu uczestników. Czterech ostatnich wyłonią baraże, które odbędą się w marcu 2020 roku.

Tak prezentuje się skład rywali Biało-Czerwonych.

CF: Łukasz Piszczek - duma Goczałkowic

We wtorek na PGE Narodowym reprezentacja Polski podejmie Słowenię. W tym meczu po raz ostatni z orzełkiem na piersi zagra Łukasz Piszczek. Kamery Cafe Futbol wybrały się do Goczałkowic-Zdroju oraz Zabrza, czyli do miejsc, gdzie obrońca Borussii Dortmund zaczynał przygodę z futbolem. Sami zobaczcie efekty tego wyjazdu.

El. Euro 2020: Słowenia też ma swojego Lewandowskiego. Długa droga Sporara

Kilka lat temu kibice reprezentacji Polski zarzucali Robertowi Lewandowskiego, że w kadrze nie jest tak skuteczny, jak w klubie. Dziś nikt nie wyobraża sobie drużyny narodowej bez napastnika Bayernu Monachium. Wygląda na to, że, zachowując wszelkie proporcje, podobną drogę przechodzi właśnie Andraz Sporar, napastnik reprezentacji Słowenii.

Polska - Słowenia: Transmisja w Polsacie Sport

Polska - Słowenia to ostatni mecz dla Biało-Czerwonych w eliminacjach EURO 2020. Podopieczni Jerzego Brzęczka mają zapewniony awans, ale z pewnością będą chcieli zrewanżować się rywalom za jedyną porażkę. We wrześniu Słoweńcy wygrali u siebie 2:0. Jak będzie na PGE Narodowym? Transmisja meczu Polska - Słowenia od 20:45 w Polsacie Sport.

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na ostatnie eliminacyjne spotkanie.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Słowenia!