El. Euro 2020: Uczestnicy i zasady barażów

Piłka nożna
El. Euro 2020: Uczestnicy i zasady barażów
fot. PAP

Szesnaście drużyn - Islandia, Bośnia i Hercegowina, Słowacja, Irlandia, Irlandia Północna, Szkocja, Norwegia, Serbia, Bułgaria, Izrael, Węgry, Rumunia, Gruzja, Macedonia Północna, Kosowo i Białoruś - będzie w marcu grało w turniejach barażowych o ostatnie cztery miejsca w piłkarskich mistrzostwach Europy.

Drużyny zostały podzielone na cztery ścieżki, a o przydziale do nich decydowały wyniki w pierwszej edycji Ligi Narodów. W każdym turnieju rywalizacja odbędzie się w formacie dwóch półfinałów (26 marca) i finału (31 marca), którego zwycięzca pojedzie na Euro 2020.

 

Po zasadniczej części eliminacji awansowały: Polska, Belgia, Rosja, Włochy, Hiszpania, Ukraina, Anglia, Czechy, Francja, Turcja, Finlandia, Szwecja, Austria, Chorwacja, Holandia, Niemcy, Portugalia, Szwajcaria, Dania i Walia.

 

Euro 2020 nie będzie mieć jednego czy dwóch gospodarzy, a odbędzie się w dniach 12 czerwca - 12 lipca na 12 stadionach w 12 krajach. Decyzja o tym formacie ME zapadła w grudniu 2012 na spotkaniu Komitetu Wykonawczego UEFA. W ten sposób władze futbolu na Starym Kontynencie chciały uczcić 60. rocznicę pierwszych mistrzostw Europy.

 

W Kopenhadze, Bukareszcie, Amsterdamie, Dublinie, Bilbao, Budapeszcie, Glasgow, Monachium, Baku, Sankt Petersburgu, Rzymie oraz w Londynie rywalizować będą 24 zespoły, które zostaną podzielone na sześć grup. Ich losowanie odbędzie się 30 listopada w Bukareszcie, choć nie będą jeszcze wtedy znani wszyscy uczestnicy.

 

ścieżka A


Islandia - rywala wyłoni losowanie z grona: Bułgaria, Izrael, Węgry, Rumunia


druga parę wyłoni losowanie z grona: Bułgaria, Izrael, Węgry, Rumunia

 

ścieżka B


Bośnia i Hercegowina - Irlandia Północna


Słowacja - Irlandia

 

ścieżka C


Szkocja - rywala wyłoni losowanie z grona: Bułgaria, Izrael, Węgry, Rumunia


Norwegia - Serbia

 

ścieżka D


Gruzja - Białoruś


Macedonia Północna - Kosowo

 

WYNIKI I EL. EURO 2020

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze