Enrique ponownie selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii

Piłka nożna
Enrique ponownie selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii
fot. Cyfrasport

Luis Enrique wrócił na stanowisko selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii - poinformował szef miejscowej federacji (RFEF) Luis Rubiales na wtorkowej konferencji prasowej w Las Rozas pod Madrytem. Zastąpił Roberta Moreno, który tymczasowo prowadził kadrę od czerwca.

Enrique podał się do dymisji w połowie roku. Nie towarzyszył już swojej drużynie narodowej w meczach z Maltą w marcu oraz z Wyspami Owczymi i ze Szwecją w czerwcu. Wówczas jego nieobecność tłumaczono względami osobistymi i nie podano szczegółów.

 

Okazało się, że ciężko chora jest dziewięcioletnia córka Enrique, byłego znakomitego hiszpańskiego piłkarza. Pomimo wysiłków lekarzy, pod koniec sierpnia Xana przegrała walkę z nowotworem kości.

 

Przez kilka miesięcy reprezentację Hiszpanii prowadził Moreno, asystent Enrique. Pod jego wodzą kadra nie przegrała żadnego z sześciu meczów w eliminacjach mistrzostw Europy. W poniedziałek zespół "La Roja" wygrał 5:0 z Rumunią, ale po spotkaniu Moreno nie przyszedł na konferencję prasową. Z grupy F bezpośredni awans na Euro 2020 wywalczyły ekipy Hiszpanii - 26 pkt i Szwecji - 21.

 

49-letni Enrique jako zawodnik grał w Sportingu Gijon, Realu Madryt i FC Barcelona. Występował na trzech mundialach (1994, 1998 i 2002), a także na igrzyskach olimpijskich, na których po pokonaniu Polski w finale Hiszpania w 1992 roku wywalczyła złoty medal.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie