Euro 2020: Znamy dwudziestu uczestników. Finlandia największą niespodzianką

Piłka nożna
Euro 2020: Znamy dwudziestu uczestników. Finlandia największą niespodzianką
fot. PAP

Wtorek 19 listopada był ostatnim dniem eliminacji Euro 2020. Poznaliśmy 20 drużyn, które w przyszłym sezonie zagrają na mistrzostwach Starego Kontynentu. W tym gronie nie brakuje niespodzianek.

Walia została we wtorek 20. drużyną pewną gry w piłkarskich mistrzostwach Europy 2020.

 

Wcześniej awansowały: Polska, Belgia, Rosja, Włochy, Hiszpania, Ukraina, Anglia, Czechy, Francja, Turcja, Finlandia, Szwecja, Austria, Chorwacja, Holandia, Niemcy, Portugalia, Szwajcaria i Dania.

 

Euro 2020 nie będzie mieć jednego czy dwóch gospodarzy, a odbędzie się w dniach 12 czerwca - 12 lipca na 12 stadionach w 12 krajach. Decyzja o tym formacie ME zapadła w grudniu 2012 na spotkaniu Komitetu Wykonawczego UEFA. W ten sposób władze futbolu na Starym Kontynencie chciały uczcić 60. rocznicę pierwszych mistrzostw Europy.

 

W Kopenhadze, Bukareszcie, Amsterdamie, Dublinie, Bilbao, Budapeszcie, Glasgow, Monachium, Baku, Sankt Petersburgu, Rzymie oraz w Londynie rywalizować będą 24 zespoły, które zostaną podzielone na sześć grup. Ich losowanie odbędzie się 30 listopada w Bukareszcie, choć nie będą jeszcze wtedy znani wszyscy uczestnicy.

 

Czterech ostatnich wyłonią marcowe turnieje barażowe z udziałem najlepszych drużyn pierwszej edycji Ligi Narodów UEFA, które nie przeszły klasycznych kwalifikacji.

 

Drużyny pewne udziału w Euro 2020:

 

grupa A: Anglia, Czechy
grupa B: Ukraina, Portugalia
grupa C: Niemcy, Holandia
grupa D: Szwajcaria, Dania
grupa E: Chorwacja, Walia
grupa F: Hiszpania, Szwecja
grupa G: Polska, Austria
grupa H: Francja, Turcja
grupa I: Belgia, Rosja
grupa J: Włochy, Finlandia

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze