IO 2030: Saksonia, Turyngia i Bawaria kandydatami do organizacji

Zimowe
IO 2030: Saksonia, Turyngia i Bawaria kandydatami do organizacji
fot. PAP/EPA

Saksonia, Turyngia i Bawaria chcą wspólnie zorganizować zimowe igrzyska olimpijskie w 2030 roku. Główna areną miałby być Oberhof w Turyngii, posiadający skocznię, tor bobslejowy oraz arenę do rywalizacji biathlonistów. Konkurencje łyżwiarskie zaplanowano w Erfurcie.

"Igrzyska olimpijskie 2030 - Turyngia, Saksonia i Bawaria - to wielka wizja" - napisali inicjatorzy projektu na stronie internetowej - www.olympia2030.de.

 

Według dziennika "Bild", jednym z inicjatorów przedsięwzięcia jest Mike Helios, rzecznik prasowy VR-Bank Bad Salzungen Schmalkalden, który poinformował już o propozycji Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

 

Helios wyszedł jednak przed szereg, bowiem propozycję organizacji igrzysk w danym kraju składa zgodnie z regułami narodowy komitet olimpijski, w tym przypadku Niemiecki Komitet Olimpijski i Sportu.

 

Zadowolenie z pojawienia się inicjatywy wyraził pochodzący z saksońskiego Oberwiesenthal legendarny skoczek narciarski Jens Weissflog. Zdziwiony jest natomiast prezes Niemieckiego Związku Saneczkarskiego i Bobslejowego (BSD) Thomas Schwab. "Nikt z nami nie konsultował tej sprawy" - oświadczył.

 

W październiku z inicjatywą zorganizowania ZIO 2030 wystąpiło Zagłębie Ruhry.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze