Krychowiak: Straciliśmy bramki po prostych błędach

Piłka nożna

- Mam wrażenie, że zbyt łatwo straciliśmy bramki, po prostych błędach. Z pewnością będziemy to analizować. Najważniejsze, że potrafiliśmy na to odpowiedzieć - stwierdził Grzegorz Krychowiak po spotkaniu Polski ze Słowenią (3:2) w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2020.

Marcin Feddek: Przede wszystkim gratuluję awansu, wygranej w grupie. Ktoś powiedział przed eliminacjami, że waszym obowiązkiem był awans i pierwsze miejsce w tabeli.

 

Grzegorz Krychowiak: Cieszy to, że od pierwszego do ostatniego meczu byliśmy liderami. Przegraliśmy tylko jeden mecz. Na pewno te eliminacje powinny wszystkich zadowolić. Teraz najtrudniejsze przed nami. Czas na odpowiednie przygotowanie do turnieju i jak najlepsze zaprezentowanie się na mistrzostwach Europy.

 

Jak oceniłbyś ten mecz? Były dobre i złe momenty, traciliśmy kontrolę nad tym spotkaniem.

 

Ciężko jest kontrolować całe spotkanie. To jest sport, w którym broni się i atakuje. Na pewno są więc momenty, gdy gra się bardziej w defensywie. Mam wrażenie, że zbyt łatwo straciliśmy bramki, po prostych błędach. Z pewnością będziemy to analizować. Najważniejsze, że potrafiliśmy na to odpowiedzieć. Zdobyliśmy trzy punkty przeciwko zespołowi, który bardzo dobrze grał w obronie i walczył.

 

Czy gdyby te mistrzostwa odbyły się za miesiąc, już jesteśmy na nie gotowi?

 

Na pewno zostawiliśmy sporo zdrowia w spotkaniu z Izraelem. Do tego wielogodzinny lot, powrót później niż zazwyczaj. Uważam, że powinniśmy być zadowoleni z tego, co pokazaliśmy ze Słowenią, bo to wymagający przeciwnik. Moja ocena jest taka, że nie ma co wybiegać aż tak w przyszłość. Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Dopiero turniej wszystko zweryfikuje. Jedziemy z myślą, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Jesteśmy w stanie rozegrać świetny turniej.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

Marcin Feddek, BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie