Lekkoatletyczne ME: Chorzów ma już tylko jednego rywala w wyścigu o organizację

Inne
Lekkoatletyczne ME: Chorzów ma już tylko jednego rywala w wyścigu o organizację
fot. Cyfrasport

Po wycofaniu się białoruskiego Mińska jedynym rywalem Chorzowa do organizacji lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2024 roku pozostał Rzym. Decyzja o lokalizacji zawodów zapadnie w maju 2020 roku.

Projekt "Katowice Silesia", w ramach którego województwo śląskie, miasto Katowice, a także Stadion Śląski oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki mają zostać organizatorami tej imprezy, został przedstawiony rok temu. Gospodarza ME 2024 wybierze Rada European Athletics (EA).

 

- Cieszę się, że nasze szanse się zwiększają, bo przy dwóch kandydaturach możemy mówić o szansach 50 na 50 procent. Ponadto warto zwrócić uwagę, że organizatorem ME w 2022 zostało Monachium, a w 2020 najlepszych lekkoatletów Europy będzie gościć Paryż. Tak więc patrząc na geografię sportową to nasza część Europy ma szansę się pokazać w najbliższych latach tylko za sprawą Polski – powiedział prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera w komunikacie.

 

Marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski przypomniał, że należąca do samorządu wojewódzkiego arena będzie gościła nieoficjalne MŚ sztafet w 2021.

 

- Jesteśmy konsekwentni w przygotowywaniu wydarzeń umacniających markę Stadionu Śląskiego jako miejsca, na którym mogą odbywać się najważniejsze wydarzenia sportowe. Narodowy Stadion Lekkoatletyczny to już gotowa formuła dla tego obiektu i pokazujemy, że nasza strategia przynosi sukcesy, a żyje on nie tylko wydarzeniami sportowymi, ale też rekreacyjnymi i koncertowymi – dodał Chełstowski.

 

Prezes stadionu zauważył, że październikowa wizyta przedstawicieli EA przyniosła bardzo dobrą ocenę infrastruktury sportowej i hotelowej regionu.

 

- Przedstawiciele European Athletics ocenili bardzo dobrze złożone przez nas dokumenty. Byli pod wrażeniem obiektów i infrastruktury. Jestem optymistą i wierzę, że to Stadion Śląski będzie gościł najlepszych lekkoatletów Starego Kontynentu za pięć lat – podsumował Jan Widera.

 

Siedmioro przedstawicieli federacji obejrzało główną arenę, obiekty treningowe oraz poznało rozwiązania komunikacyjne, wyszczególnione w dokumentach aplikacyjnych.

 

Goście odwiedzili treningowe stadiony lekkoatletyczne w Rudzie Śląskiej i w Chorzowie oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Przedstawiona została też im baza noclegowa regionu.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze