Liga Mistrzyń: ŁKS Commercecon Łódź - Allianz MTV Stuttgart. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Polskie zespoły rozpoczynają walkę w Lidze Mistrzyń. Po 28 latach na europejskie parkiety powraca ŁKS Commercecon Łódź. Na początek mistrzynie Polski zmierzą się z ekipą Allianz MTV Stuttgart. Czy będzie to dla nich udany powrót? Relacja na żywo i wynik meczu ŁKS Commercecon Łódź - Allianz MTV Stuttgart na Polsatsport.pl.

Wtorek dla kibiców ŁKS Commercecon z pewnością będzie wyjątkowym dniem. Po wielu latach przerwy ich drużyna powraca do walki o trofea Starego Kontynentu i to od razu we własnej hali. Podopieczne Marka Solarewicza nie mogą narzekać na losowanie grup. Jeśli zaprezentują się na odpowiednio wysokim poziomie, mają szanse awansować do fazy pucharowej.

 

Pierwszym rywalem łódzkich "Wiewiór" będą mistrzynie Niemiec, siatkarki ze Stuttgartu. Obie ekipy miały już okazję zmierzyć się w tym sezonie podczas turnieju w Szamotułach. Łodzianki przegrały wówczas 0:3. Trener Solarewicz zwrócił uwagę na atakującą Krystal Rivers, która może nie ma najlepszych warunków fizycznych, lecz jest niebywale skoczna.

 

Oprócz zespołu ze Stuttgartu w fazie grupowej rywalami ŁKS będą Igor Gorgonzola Novara oraz Chimik Jużny. Mistrzynie Polski mają więc ogromne szanse na sukces. Do fazy pucharowej z każdej z pięciu grup awansuje jedna drużyna, a dodatkowo trzy ekipy z najlepszym bilansem z drugich miejsc.

 

– Rok temu marzyliśmy o takiej grupie, jaką miał Grot. Dziś to u nas jest jedna silna drużyna z Novary i dwie, z którymi możemy powalczyć. Logistycznie też nie jest źle, bo podróże do Niemiec czy Włoch nie powinny być męczące. Trochę dalej mamy na Ukrainę – powiedział prezes ŁKS Hubert Hoffman cytowany przez Przegląd Sportowy.

 

Relacja na żywo i wynik meczu ŁKS Commercecon Łódź - Allianz MTV Stuttgart od godziny 18:00 na Polsatsport.pl.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze