PlusLiga: Jastrzębski Węgiel zwolnił Santillego... po wygranym meczu!

Siatkówka

Roberto Santilli nie jest już trenerem Jastrzębskiego Węgla. Taką decyzję podjął we wtorek zarząd klubu, mimo że drużyna pokonała BKS Visłę Bydgoszcz 3:2 w meczu rozegranym awansem z 14. kolejki.

"Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że z dniem 19 listopada 2019 roku zwalnia Roberto Santilliego z obowiązku pełnienia funkcji pierwszego trenera zespołu KS Jastrzębski Węgiel. Podstawą decyzji jest niesatysfakcjonujący poziom gry zespołu oraz brak oczekiwanych wyników sportowych. Jednocześnie informujemy, że do czasu pozyskania nowego szkoleniowca obowiązki pierwszego trenera zespołu pełnić będzie obecny trener przygotowania motorycznego Luke Reynolds. Trenerowi Roberto Santilliemu dziękujemy za pracę w Klubie oraz zaangażowanie" - napisano w komunikacie.

 

Dla Santillego było to drugie podejście, jeśli chodzi o pracę w Jastrzębiu. Wcześniej trenował zespół w latach 2007-2010, zdobywając brązowy oraz srebrny medal mistrzostw Polski oraz Puchar Polski. Następnie objął funkcję szkoleniowca w Iskrze Odincowo. Jego kolejnymi pracodawcami byli Andreoli Latina, reprezentacja Niemiec, MKS Będzin, reprezentacja Australii oraz Indykpol AZS Olsztyn. W 2018 roku wrócił na Górny Śląsk.

 

W poprzednim sezonie sięgnął z jastrzębianami po brązowy medal w PlusLidze. W obecnych rozgrywkach drużyna pod jego wodzą rozegrała osiem spotkań, w których pięciokrotnie wygrywała. Ten ostatni triumf miał miejsce 19 listopada z BKS-em Visłą Bydgoszcz 3:2. Tego samego dnia został zwolniony.

 

Skrót meczu Jastrzębski Węgiel - BKS Visła Bydgoszcz w załączonym materiale.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie