Drużyna Leona pewnie wygrała w Piacenzie

W meczu 7. kolejki Serie A1 siatkarze Gas Sales Piacenza przegrali ze Sir Safety Conad Perugia 0:3. Wilfredo Leon był najlepiej punktującym graczem tej konfrontacji.

W meczu nie zagrał atakujący Perugii Aleksandar Atanasijević, ale udanie zastąpił go Holender Sjoerd Hoogendoorn. Każdy z setów miał podobny przebieg. Do pewnego momentu oglądaliśmy wyrównaną grę lub minimalną przewagę mieli goście. Gospodarze dotrzymywali rywalom kroku, ale w końcówkach podopieczni trenera Vitala Heynena wygrywali kluczowe akcje.

W pierwszym secie jeszcze przy stanie 22:23 gospodarze mieli punktowy kontakt, ale skuteczny blok oraz potężny atak Wilfredo Leona w kolejnej akcji przesądziły o ich porażce. W drugiej przyjezdni odjechali nieco wcześniej, po asie serwisowym Leona było 17:21, potem reprezentant Polski wywalczył punkt na piłkę setową (21:24). Gospodarze zdołali wygrać trzy kolejne akcje, ale Hoogendoorn ustalił wynik seta na 22:25. Trzecia partia to już zdecydowana przewaga siatkarzy Perugii. Goście pewnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował atak Roberto Russo z przechodzącej piłki.

Leon był najlepiej punktującym graczem meczu, wywalczył 17 oczek (13 atak + 1 blok + 3 zagrywka). Przyjmujący utrzymuje znakomitą dyspozycję z sezonu reprezentacyjnego, który był dla niego debiutanckim w biało-czerwonych barwach. Jego osiągnięcia zarówno indywidualne, jak i zespołowe, zostały docenione przez kapitułę Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu. Leon został nominowany do tytułu Najlepszego Sportowca 2019 Roku. Czy pójdzie w ślady kadrowego kolegi Bartosza Kurka i zwycięży w prestiżowym plebiscycie?

Do dorobku Perugii 13 punktów dołożył Sjoerd Hoogendoorn, a 11 Filippo Lanza. W ekipie gospodarzy najlepiej punktował Dick Kooy (14).

Gas Sales Piacenza – Sir Safety Conad Perugia 0:3 (22:25, 22:25, 17:25)