Najlepsi na świecie zagrają w Warszawie. Stolica oczarowana teqballem

Inne
Najlepsi na świecie zagrają w Warszawie. Stolica oczarowana teqballem
fot. Teqball Poland

W najbliższą sobotę Warszawa po raz kolejny stanie się światową stolicą teqball. Najlepsi gracze w tej dyscyplinie będą rywalizować o zwycięstwo w drugiej edycji Challenger Warsaw Cup. W turnieju weźmie udział blisko pięćdziesięciu graczy z czterech krajów, a pula nagród wynosi cztery tysiące dolarów.

Co łączy Ronaldinho, Luisa Figo, Roberto Piresa, Williama Gallasa oraz Simao Sabrosę? Wszyscy odnosili sukcesy na dużym boisku, a dziś z powodzeniem oddają się nowej pasji, jaką jest teqball. Dyscyplina ta, wywodząca się z Węgier, łączącą w sobie najlepsze cechy tenisa stołowego oraz piłki nożnej, rozwija się dynamicznie, zyskując miłośników na wszystkich kontynentach. Dziś stoły do teqball znajdują się w bazach treningowych wszystkich klubów Premier League, a do aktywnego uprawiania tego sportu przyznają się kolejne piłkarskie gwiazdy.

 

Najlepsi zawodnicy na świecie, poza corocznymi mistrzostwami globu, regularnie rywalizują w zawodach z cyklu Challenger Cup. Po raz drugi impreza tej rangi zawita do Polski. Już w najbliższą sobotę (23 listopada) w hali DOSiR na Pradze Północ (ul. Szanajcy 17/19) odbędzie się druga edycja Challenger Warsaw Cup Teqball. 

 

– Możliwość organizacji turnieju teqball w silnej, międzynarodowej obsadzie to dla nas spore wyróżnienie i nobilitacja. Cieszymy się, że czołowi przedstawiciele tej dyscypliny przyjadą do nas, na Pragę-Północ. Teqball z uwagi na tempo rozgrywania akcji oraz wysokie umiejętności techniczne zawodników, potrafi dostarczyć wiele emocji. Jestem przekonana, że rywalizacja przebiegnie w świetnej atmosferze przy głośnym dopingu publiczności – powiedziała Ilona Soja-Kozłowska, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ.

 

Rywalizacja toczona będzie w grze singlowej. W pierwszej fazie turnieju zawodnicy będą współzawodniczyć w grupach, a później systemem pucharowym. Udział w zawodach zapowiedzieli gracze z czterech krajów: Węgier, Czech, Rumunii, oraz Polski z medalistami ostatniego krajowego czempionatu na czele. Organizatorem imprezy został posiadający sekcję teqball klub Hutnik Warszawa, zaś współorganizatorem Urząd Dzielnicy Praga-Północ. W gronie Partnerów wydarzenia znalazły się między innymi Polski Związek Teqball (PZTeq) oraz Międzynarodowa Federacja Teqball (FITEQ). Pula nagród wynosi 4 tys. dolarów.

 

– Dla wielu zawodników ze światowej czołówki udział w Challenger Warsaw Cup Teqball to ostatnie przetarcie i sprawdzian przez zbliżającym się mistrzostwami świata, które odbędą się na początku grudnia w Budapeszcie. Topowi gracze będą chcieli potwierdzić swój prymat, a pozostali zasygnalizować zwyżkę formy. Losy zwycięstwa mogą się ważyć do ostatnich piłek. Każdego, kto chce się przekonać o atrakcyjności tej dyscypliny, serdecznie zapraszamy już w tę sobotę do hali DOSiR na Pragę-Północ – stwierdził Maciej Purchała, prezes zarządu Hutnika Warszawa.

 

 

 

Teqball nieustannie zyskuje na popularności, a do gry na zakrzywionych stołach przekonuje się coraz więcej osób. Szczególnie widać to na przykładzie Warszawy, gdzie kolejne stoły pojawiają się w różnych częściach miasta, a lokalni urzędnicy i działacze dzielnicowy zaczynają dostrzegać w teqballu duży potencjał sportowy i rekreacyjny dla mieszkańców stolicy. 

 

- Jako urodzony warszawiak, jestem bardzo szczęśliwy, będąc świadkiem wzrostu zainteresowania dyscypliną i samym sprzętem wśród mieszkańców. Najważniejszą cechą stołów teqball jest ich wielofunkcyjność i to, że mogą służyć pasjonatom kilku dyscyplin sportu. Wierzę, że teqball stanie się integralną częścią Warszawy, a stołeczne kluby sportowe, idąc śladem Hutnika, będą zakładać swoje sekcje i szkolić młodzież - dodał wiceprezes PZTeq Kajetan Listkiewicz. 

 

Poza rywalizacją w grze pojedynczej organizatorzy zawodów przewidzieli mecz pokazowy par mieszanych z udziałem polskiego i zagranicznego miksta.

 

Start zawodów zaplanowano na godzinę 8:00. Mecze będzie można śledzić na żywo na koncie Facebookowym Teqball - Poland i Hutnika Warszawa, natomiast mecz finałowy i o trzecie miejsce transmitowane będą przez BielanyTV.pl.

kl, informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze