NHL: Maple Leafs w kryzysie

Hokeiści Toronto Maple Leafs przed sezonem byli wymieniani wśród faworytów ligi NHL. "Klonowe Liście" we wtorek doznały szóstej porażki z rzędu, tym razem na wyjeździe z Vegas Golden Knights 2:4.

Maple Leafs mają przede wszystkim problemy w defensywie. W obecnych rozgrywkach stracili już 81 goli. Gorszy bilans mają tylko Detroit Red Wings - 86. W tabeli Konferencji Wschodniej kanadyjski zespół spadł na 10. pozycję.

W Las Vegas prowadzenie gospodarzom w 28. minucie dał Cody Glass. Na początku trzeciej tercji "Klonowe Liście" wyrównały za sprawą Jasona Spezzy, ale rywale szybko odpowiedzieli dwoma golami. Na listę strzelców wpisali się Tomas Nosek i Mark Stone. Kontaktowa bramka Zacha Hymana niewiele zmieniła. W końcówce strzałem do pustej bramki wynik ustalił Cody Eakin.

- Porażka zawsze jest rozczarowaniem, ale widziałem w tym meczu trochę pozytywów. Mieliśmy wiele okazji do zdobycia bramek, graliśmy agresywnie. Teraz musimy się tego trzymać, a lepsze wyniki na pewno przyjdą - powiedział trener Maple Leafs Mike Babcock.

Hitem minionej nocy był mecz broniących tytułu St. Louis Blues z Tampa Bay Lightning (3:1). Po pierwszej tercji i bramce Anthony'ego Cirellego prowadzili goście. Później jednak trafiali już tylko hokeiści Blues - David Perron, Oskar Sundqvist oraz Jaden Schwartz. Blues prowadzą w tabeli Konferencji Zachodniej. Na Wschodzie najlepsza jest ekipa Washington Capitals, która we wtorek odpoczywała.