Prezes Polskiego Związku Biathlonu nie będzie ministrem sportu

Inne
Prezes Polskiego Związku Biathlonu nie będzie ministrem sportu
fot. Cyfrasport

Prezes Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Gerasimuk nie zamierza objąć funkcji ministra sportu. - Propozycja była. Wczoraj podziękowałam - napisała w środę na Twitterze jedna z kandydatek typowanych przez media na to stanowisko.

- Objęcie funkcji ministra sportu nie znajduje się wśród moich najbliższych planów zawodowych. Propozycja była. Wczoraj podziękowałam - poinformowała Gerasimuk, która w PZBiath pracuje od 2006 roku.

Była biathlonistka i biegaczka narciarska przewodzi federacji od pięciu lat. Podczas ubiegłorocznych wyborów była jedyną kandydatką na prezesa. Poparło ją 39 delegatów, jeden był przeciw.

 

W dalszym ciągu nie wiadomo kto zastąpi Witolda Bańkę, który niedawno wygrał wybory na prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) i w związku tym nie może dalej kierować polskim sportem.

 

Według mediów, natychmiast po rezygnacji Gerasimuk, na liście potencjalnych kandydatów na ministra sportu pojawił się Jacek Osuch, poseł PiS, który od 2019 roku pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu.

 

Do czasu wyboru nowego szefa resortu kieruje nim premier Mateusz Morawiecki.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze