UFC: Przerwa Błachowicza? Możliwe długie zawieszenie Polaka

Sporty walki

Jan Błachowicz (25-8, 6 KO, 9 SUB) w ostatni weekend pokonał Ronaldo "Jacare" Souzę (26-8-1NC, 8 KO, 14 SUB) na gali UFC w Sao Paulo. Po gali tradycyjnie opublikowano listę medycznych zawieszeń zawodników. Polaka w najgorszym wypadku może czekać nawet półroczna przerwa.

Błachowicz pokonując Brazylijczyka wykonał kolejny krok w kierunku walki mistrzowskiej organizacji UFC. Polak bezpośrednio po pojedynku wyzwał do konfrontacji nawet mistrza kategorii półciężkiej Jona Jonesa. W wywiadzie dla ESPN dodał do listy potencjalnych przeciwników również Dominicka Reyesa oraz Coreya Andersona.

 

- Będę czekał również na nich. Rewanż z Andersonem też jest dobrą opcją. W naszej pierwszej walce miał sporo szczęścia - powiedział Błachowicz.

 

Plany Polaka mogą jednak zostać odłożone nieco w czasie. W opublikowanych przez organizację UFC zawieszeniach medycznych po gali w Brazylii Błachowiczowi grozi maksymalnie 180 dni przerwy. Jeśli "Cieszyński Książę" przedstawi wyniki badań i zdjęcia rentgenowskie obu stóp, to przerwa może zostać skrócona do 30 dni (21 dni bez kontaktu, 30 bez walki).

 

Po wrzuconym przez Błachowicza poście możemy być chyba jednak spokojni o stan zdrowia polskiego zawodnika:

 

Rywal Błachowicza został zawieszony na 14 dni bez walki oraz 7 dni bez kontaktu.

 

Transmisja gal UFC na sportowych antenach Polsatu.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie